Gwiazdy

Znamy szczegóły pogrzebu Jerzego Połomskiego. Kto dziedziczy po piosenkarzu?

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
Super Express, Fakt
Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Znamy szczegóły uroczystości pogrzebowych.

Jerzy Połomski śpiewał hity takie jak "Bo z dziewczynami" czy "Cała sala śpiewa". Muzyk zmarł kilka dni temu. Znamy szczegóły uroczystości pogrzebowej. Wiadomo też, kto dziedziczy po nim majątek.

Jerzy Połomski był wybitnym polskim wokalistą, zapewne wielu fanów chciałoby mu towarzyszyć w ostatniej drodze. Menadżerka artysty podała szczegóły jego pogrzebu, który będzie miał charakter państwowy.

Śmierć Jerzego Połomskiego

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada 2022 r. w jednym z warszawskich szpitali. Miał 89 lat. O jego śmierci poinformowała jego menadżerka Violetta Lewandowska. Jak podaje "Super Express" Jerzy Połomski trafił do szpitala w ubiegłym tygodniu. Jego stan był poważny, doszło do infekcji, a organizm nie poradził sobie z zakażeniem.

Jerzy Połomski naprawdę nazywał się Jerzy Pająk. W latach 60. i 70. był jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistów, a jego piosenki nuciła cała Polska. Nazywano go nawet polskim Frankiem Sinatrą. Wylansował takie hity jak "Bo z dziewczynami" czy "Cała sala śpiewa". W 2019 r. z powodu problemów ze słuchem artysta zawiesił działalność artystyczną.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Menadżerka Jerzego Połomskiego podała datę i miejsce uroczystości pogrzebowych artysty. Pogrzeb Jerzego Połomskiego odbędzie się 23 listopada w Warszawie.

"Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w Kościele Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 o godzinie 11.30" - poinformowała Violetta Lewandowska.

Wokalista zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach w Warszawie, znanej jako miejsce pochówku wielu ludzi kultury. Wcześniej w wykupionej przez artystę kwaterze została pochowana siostra artysty.

"Po mszy żałobnicy przejadą na Cmentarz Powązkowski (brama nr 2), gdzie o godzinie 13.30 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego w Alei Zasłużonych. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy" - dodała.

Śmierć Jerzego Połomskiego - kto odziedziczy mieszkanie?

Jerzy Połomski zmarł w jednym z warszawskich szpitali, a wcześniej przebywał w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Przez prawie 50 lat mieszkał w pięknym, 106-metrowym mieszkaniu na warszawskim Mokotowie. Dziś jest ono warte kilka milionów złotych.

"Fakt" dotarł do księgi wieczystej nieruchomości. Wynika z niej, że już w 2018 roku piosenkarz przekazał mieszkanie swojej menedżerce Violetcie Lewandowskiej. Zrobił to w ramach umowy dożywocia. W zamian za mieszkanie menedżerka miała go utrzymywać do końca życia, opiekować się nim w chorobie, a także zorganizować godny pogrzeb po jego śmierci.

"Prawo dożywocia na rzecz Jerzego Połomskiego, syna Edwarda i Marii, polegające na dożywotnim utrzymaniu Jerzego Połomskiego, a mianowicie przyjęciu go jako domownika, dostarczanie mu wyżywienia, ubrania, mieszkania, światła i opału, zapewnieniu mu odpowiedniej pomocy i pielęgnowaniu w chorobie oraz sprawieniu mu własnym kosztem pogrzeb odpowiadający zwyczajom miejscowym" – przeczytał "Fakt" w księdze wieczystej.

Violetty Lewandowska wyjaśniła gazecie, czy wywiązała się z obietnicy.

"Tak. W Skolimowie miał stałą opiekę, której potrzebował" – powiedziała "Faktowi".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: Super Express, Fakt

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości