Polacy pokochali go za rolę Bohuna. Dziś Aleksander Domogarow wzbudza kontrowersje

Aleksander Domogarow
Aleksander Domogarow znany jest z roli Boguna w "Ogiem i mieczem"
Źródło: zrzut ekranu z filmu "Ogiem i mieczem"
Aleksander Domogarow niegdyś zagrał w adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza "Ogniem i mieczem" za co pokochali go Polacy. Dziś aktor wzbudza kontrowersje swoimi poglądami politycznymi. Czym dzisiaj się zajmuje Aleksander Domogarow?

Aleksander Domogarow urodził się 12 lipca 1963 r. w Moskwie. W latach 80. ukończył Wyższą Szkołę Teatralną im. Szczepkina przy Teatrze Małym w Moskwie, gdzie również pracował już po ukończeniu studiów. W rodzimej Rosji zagrał wiele ról na deskach swoich rodzimych teatrów. W Polsce najbardziej znany jest z roli Bohuna w filmie "Ogniem i mieczem", ale zagrał również w innych produkcjach w naszym kraju.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

Wojciech Łozowski o udziale w "Azja Express"
Wojciech Łozowski o udziale w "Azja Express"

Aleksander Domogarow - kariera

Aleksander Domogarow w swojej ojczyźnie pozostaje jednym z najbardziej cenionych aktorów. Do dziś zagrał w około 90 produkcjach. Oprócz tego znany jest z licznych teatralnych ról, za co zdobył szereg nagród. Aktor może pochwalić się m.in. wyróżnieniem Narodowego Artysty Federacji Rosyjskiej.

W 1999 roku Aleksander Domogarow zagrał słynną i zapamiętaną do dzisiaj rolę Bohuna w adaptacji powieści "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza czym zyskał olbrzymią popularność w naszym kraju. Aktor był popularny w Polsce do tego stopnia, że przełożyło się to na kolejne propozycje filmowe. Oprócz wspomnianej już roli w adaptacji słynnej powieści mogliśmy zobaczyć go grającego postać Wiktora w melodramacie "Na koniec świata". Zagrał tam jedną z głównych ról obok Justyny Steczkowskiej.

Wspomniana produkcja opowiadała o skomplikowanej i zarazem trudnej relacji między głównymi bohaterami, a akcja filmu rozgrywała się na początku XX wieku. Aleksander Domogarow wystąpił również w serialu "Fala zbrodni", gdzie wcielił się w rolę Siergieja.

Aleksander Domogarow - życie prywatne i kontrowersje

Aleksander Domogarow nadal pozostaje twórczy zawodowo w swojej rodzimej Rosji. Gwiazdor jest również aktywny w swoich mediach społecznościowych. Tylko na Instagramie jego konto obserwuje ponad 14 tysięcy użytkowników. Aktor ponad dwa lata temu za pośrednictwem tegoż właśnie konta opublikował zdjęcie z Polski, wspominając czasy swojej świetności w naszym kraju.

"Wczoraj byłem w polskiej ambasadzie. Spotkałem Ambasadora Pana Krzysztofa Krajewskiego bardzo sympatyczną osobę. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom departamentu konsularnego Ambasady. Przypomniałam sobie czasy 15 lat temu, kiedy byliśmy bardzo przyjaźni! Bardzo przyjemne uczucie!" - napisał.

Prywatnie Aleksander Domogarow ma za sobą cztery rozwody, a także... próbę samobójczą. Aktor przeżył również rodzinną tragedię, a mianowicie śmierć syna. Co jakiś czas w rosyjskich mediach pojawiają się spekulacje, jakoby miał problemy z alkoholem. Jednak gwiazdor nie odniósł się w żadnej sposób do wspomnianych plotek.

W polskich mediach ostatnio było głośno na temat aktora głównie w kontekście jego poparcia dla polityki Władimira Putina, z którym wiele osób się nie zgadza i ma żal do Domogarowa za stanie po złej stronie w kontekście wojny w Ukrainie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Zrzut ekranu z filmu "Ogniem i mieczem"

podziel się:

Pozostałe wiadomości