Popularna influencerka skazana za katowanie dzieci. Zgotowała im prawdziwe piekło

Ruby Franke skazana za torturowanie dzieci
Ruby Franke skazana za torturowanie dzieci
Źródło: Getty Images/Instagram
Ruby Franke, amerykańska influencerka parentingowa, została uznana za winną okrutnego znęcania się nad własnymi dziećmi. Kobieta zaskarbiła sobie popularność w mediach społecznościowych dzięki pokazywaniu sielankowych obrazków z rodzinnego życia. Za tą fasadą krył się jednak mroczny sekret. Tragedia wyszła na jaw, gdy jednemu z jej synów udało się z uciec z domowego piekła.

Ruby Franke to amerykańska była vlogerka parentingowa, która prowadziła nieistniejący już kanał na YouTube o nazwie 8 Passengers. Od 2015 do 2022 roku dokumentowała życie swojej rodziny. Z mężem Kevinem i ich sześciorgiem dzieci mieszkali w stanie Utah w USA. W czerwcu 2020 roku kanał miał niemal 2,5 miliona subskrybentów i zgromadził miliard wyświetleń. Ruby Franke ma trzy siostry, które również są influencerkami parentingowym, ale odcięły się one od niej. W 2023 roku jej mąż złożył pozew rozwodowy po ponadrocznym okresie separacji. 42-latka jest członkinią Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Kampania społeczna Itaki dotycząca poszukiwania osób zaginionych

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Piotrem Głowackim
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Piotrem Głowackim
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską
Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych

Influencerka Ruby Franke znęcała się nad dziećmi

Od 2020 roku na kanale YouTube Ruby Franke zaczęły pojawiać się niepokojące filmy dotyczące jej metod wychowawczych. Jedno z dzieci wspominało na przykład, że zostało zmuszone do spania na worku z fasolą przez siedem miesięcy. Ruby Franke miała także głodzić dzieci, wysłać jedno z nich do obozu dla trudnych nastolatków, grozić maluchowi, że obetnie głowę pluszowej zabawce. Co więcej, matka powiedziała dzieciom, że Święty Mikołaj nie przyniesie im niczego na Boże Narodzenie, ponieważ są zbyt "tępi".

Zaniepokojeni widzowie utworzyli petycję na stronie Change.org, donosząca o domniemanym znęcaniu się i zaniedbywaniu dzieci. Rodzice bronili swoich działań, twierdząc, że incydenty zostały wyrwane z kontekstu. Mimo to popularność kanału 8 Passengers spadła w 2021 roku. W 2022 roku Frankowie się rozstali, a Kevin opuścił dom.

Ruby Franke usunęła kanał na YouTube i rozpoczęła pracę jako coach zdrowia psychicznego w firmie ConneXions, prowadzonej przez Jodi Nan Hildebrandt, psychoterapeutkę. Wspólnie uruchomili nowy kanał wideo w 2022 roku i zaczęli współpracować w koncie na Instagramie o nazwie Moms of Truth, oferując jednocześnie kursy dla rodziców.

Influencerka Ruby Franke z rodziną
Influencerka Ruby Franke z rodziną
Źródło: Instagram

Zaniepokojeni sąsiedzi Ruby Franke zawiadomili policję

Zaniepokojenie losem dzieci Ruby Franke skłoniło sąsiadów i najstarszą córkę pary do wezwania władz. Matka często zostawiała dzieci same w domu, który pełnił rolę więzienia. Jedno z nich zdołało uciec. Chłopiec udał się po pomoc do sąsiadów. Poprosił o jedzenie i wodę. Miał na kończynach ślady po taśmie izolacyjnej, był zaniedbany i niedożywiony. Na jego ciele znaleziono liczne obrażenia.

Parentingowa influencerka oraz jej biznesowa partnerka Jodi Hilderbrandt zostały aresztowane w sierpniu 2023 roku. W grudniu tego samego roku w ramach ugody przyznały się do torturowania dzieci, w tym głodzenia ich i trzymania ich głów pod wodą. Jednemu z synów kazała pracować na świeżym powietrzu przez kilka tygodni przy niewystarczającej ochronie, co doprowadziło do poważnych oparzeń słonecznych. Twierdziła też, że jej dzieci są opętane.

Influencerka Ruby Franke z rodziną
Influencerka Ruby Franke z rodziną
Źródło: Instagram

Influencerka Ruby Franke została skazana

Amerykańskie media poinformowały w ostatnich dniach, że sąd w Utah uznał kobiety za winne zarzucanych im czynów. Ostateczna wysokość kary ma zostać określona przez Utah Board of Pardons and Parole (radę ds. uniewinnień i zwolnień warunkowych). Sędzia uznał po cztery czyny przestępcze dla każdej z kobiet, z czego każdy obciążony jest karą od minimum jednego do maksymalnie 15 lat więzienia.

Najwyższy wyrok, jaki mogłyby usłyszeć skazane to 60 lat, co oznaczałoby w ich przypadku dożywocie. Jednak prawo stanu Utah przewiduje maksymalnie 30 lat kary pozbawienia wolności za przestępstwa trwałe.

Podczas odczytywania wyroku Ruby Franke rzewnie płakała i okazywała skruchę. Wyraziła też gotowość wykonania należnej kary. Zwracając się do sądu, mówiła o "toksycznym zachowaniu" i "bożych mądrościach".

"W pokorze przyjmę karę. Będę ją wykonywać, tak długo, jak będę musiała. […] Jestem zdeterminowana, aby oduczyć się mojego toksycznego zachowania. […] Przepraszam, że przekręciłam słowa Boga. Wypaczyłam jego doktrynę" - mówiła na sali sądowej.

Influencerka Ruby Franke została skazana
Influencerka Ruby Franke została skazana
Źródło: Instagram

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Instagram

podziel się:

Pozostałe wiadomości