Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Tomasza Komendy? Brat zmarłego podał szczegóły

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda
Źródło: MWMEDIA
Tomasz Komenda przegrał walkę z nowotworem. Miał zaledwie 46 lat. Nie musieliśmy długo czekać na informację pogrzebową ceremonii pogrzebowej zmarłego. Gerard Komenda podzielił się informacją o ostatnim pożegnaniu niesłusznie skazanego brata w mediach społecznościowych.

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za brutalny gwałt oraz zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej, jednak nigdy nie popełnił tych przestępstw. W więzieniu odsiedział aż 18 lat. Dopiero w 2018 roku został oczyszczony z zarzutów. Za tak wielką pomyłkę otrzymał od państwa polskiego wielomilionowe odszkodowanie. Skazany niesłusznie w sprawie tzw. zbrodni miłoszyckiej stał się symbolem walki o sprawiedliwość.

Czytaj więcej: Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Tomasza Komendy?

Tomasz Komenda zmarł w środę 21 lutego. Informację o jego odejściu przekazał reporter TVN i TVN24 Grzegorz Głuszak. Brat zmarłego Gerard Komenda kilka godzin później opublikował wzruszający post w mediach społecznościowych. Potwierdził tragiczną wiadomość i ujawnił, że przyczyną śmierci była choroba nowotworowa, z którą przegrał po dwuletniej walce.

"Z głębokim żalem informuję, iż w dniu dzisiejszym światełko życia mojego brata, po dwuletniej walce z nowotworem, zgasło" - napisał Gerard Komenda.

W poście na Facebooku możemy przeczytać, że ceremonia pogrzebowa Tomasza Komendy odbędzie się w poniedziałek 26 lutego o godzinie 12.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kiełczowskiej (Psie Pole). W komunikacie podkreślono nieustępliwość Tomasza Komendy w walce z chorobą.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godzinie 12:00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kiełczowskiej (Psie Pole), o czym informuje pogrążony w smutku brat z rodziną. Do końca pozostałeś niezłomny
- czytamy.
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda
Źródło: MWMEDIA

Tomasz Komenda zmarł na nowotwór

Smutną informację o śmierci Tomasza Komendy jako pierwsi podali dziennikarze magazynu "Uwaga!", którzy przez wiele lat zajmowali się sprawą mężczyzny. Mężczyzna chorował na raka płuc, który był już podobno w zaawansowanym stadium i rozprzestrzeniał się po całym ciele. Podczas dwóch lat walki o zdrowie poddawał się różnym zabiegom m.in. radioterapii.

"Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju" – mówił w rozmowie z Ewą Wilczyńską, dziennikarką "Gazety Wyborczej".

Nowotwór był bezpośrednią przyczyną śmierci Tomasza Komendy. W rozmowie z TVN24 dziennikarz Grzegorz Głuszczak, który od lat zajmował się jego sprawą i jako pierwszy poinformował o chorobie, opowiedział o przyczynie śmierci niewinnie skazanego.

"Tomek zmarł z samego rana. Dowiedziałem się o tym fakcie dosłownie kilka godzin temu. Wiem, że Tomek od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Zmarł w wyniku długiej choroby, z którą walczył już od pewnego czasu" - powiedział na antenie TVN24 Grzegorz Głuszak.

Polecamy: Historię miłości Tomasza Komendy i Anny Walter śledziła cała Polska. Ich sielanka nie trwała długo

Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w TVN

Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" jest dostępny w Playerze. Dla tych, którzy nie posiadają konta w serwisie streamingowym, mamy doskonałą wiadomość. Produkcję będzie można obejrzeć za darmo na antenie TVN. Emisja filmu już w piątek 23 lutego o godzinie 20.00. Powtórka w środę 28 lutego o godzinie 23.05.

Czytaj więcej: Piotr Trojan pożegnał Tomasza Komendę. To on wcielał się w niego w głośnym filmie

Tomasz Komenda nie żyje
Tomasz Komenda nie żyje
Źródło: MW MEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

podziel się:

Pozostałe wiadomości