Radosław Sikorski był pierwszą miłością hollywoodzkiej gwiazdy. Aktorka straciła dla niego głowę

Radosław Sikorski, Olivia Williams
Radosław Sikorski, Olivia Williams
Źródło: MWMEDIA/ Getty Images
Radosław Sikorski od ponad 30 lat jest szczęśliwym mężem amerykańskiej dziennikarki i pisarki, jednak nie była ona pierwszą kobietą, która skradła jego serce. Jeszcze na studiach w Oksfordzie słynny polityk poznał Olivię Williams, brytyjską aktorkę, która zrobiła oszałamiającą karierę w Hollywood. Byli partnerzy byli ze sobą cztery lata i do dziś wspominają się z sentymentem.

Radosław Sikorski jest jednym z najbardziej znanych polskich polityków i właśnie wraca do Rady Ministrów. Dyplomata zyskał funkcję nowego ministra spraw zagranicznych. To nie pierwszy raz, gdy będzie piastował ten urząd. Radosław Sikorski bowiem już w latach 2007-2014 sprawdzał się na tym samym stanowisku.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

KLARA_ADAMCZYK_ZONA
Piotr Adamczyk o randkowaniu z żoną. "Dzieli nas ocean"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Radosław Sikorski był pierwszą miłością słynnej brytyjskiej aktorki

Radosław Sikorski jest spełniony nie tylko zawodowo, ale również prywatnie. Polityk ponad 30 lat temu przysiągł miłość aż po grób amerykańskiej dziennikarce i pisarce, Annie Applebaum. Małżonkowie doczekali się dwójki dzieci, synów Aleksandra i Tadeusza.

To jednak nie był pierwszy z medialnych związków Radosława Sikorskiego. Wiele lat wcześniej polityk skradł bowiem serce Olivii Williams, aktorki znanej z między innymi hitowej produkcji "The Crown", a także filmów takich jak "Szósty zmysł" czy "Autor widmo". Para poznała się w latach 80., gdy Polak studiował w Pembroke College Uniwersytetu na Oksfordzie.

"Byłam naprawdę młoda. Miałam 17 lat. Radek był moją pierwszą, wielką miłością. Zdecydowanie. Wtedy myślałam: Nie chcę niczego więcej, tylko być z tobą wszędzie, gdziekolwiek byś nie pożeglował, gdzie byś się nie udał. Do tamtego momentu nigdy nie spotkałam mężczyzny, który witając się z kobietą, strzelał obcasami i szarmancko skłaniał głowę" - opowiadała Olivia Williams w 2013 roku w rozmowie z magazynem "VIVA!".

Radosław Sikorski i Olivia Williams byli parą przez cztery lata

Radosław Sikorski i Olivia Williams byli parą przez cztery lata, jednak ostatecznie podjęli decyzję o rozstaniu. Aktorka w pewnym momencie zaczęła bowiem dostawać wiele propozycji ról, a jej kariera nabrała zawrotnego tempa. Podjęła wówczas decyzję, że zostaje na stałe w Londynie i nie może przeprowadzić się dla ukochanego do Polski.

"Nadeszło to niezwykłe lato 1989 roku. Miałam 21 lat, dopiero co zaczynałam intensywne zajęcia w szkole aktorskiej. Radka port był tutaj. Musiał wrócić do Polski. Pamiętam Radka, jak siedział, trzymając moje buty do stepowania. On chciał zbawiać Polskę, a ja uczyłam się tańczyć. Ja wybrałam buty do stepowania, on - białego rumaka. Każde z nas poszło swoją drogą" - wspominała.

Polityk i aktorka rozstali się w dobrych relacjach i do dziś wspominają swój dawny związek z sentymentem. Nie tylko Olivia Williams ciepło się wypowiada o swoim dawnym partnerze. Radosław Sikorski śledzi bowiem dokonania artystycznej byłej ukochanej i zawsze mówi o niej w dobrym tonie.

"Z Olivią byliśmy cztery lata. Potem ona zrobiła karierę w Hollywood. Grała u boku Costnera, Bruce'a Willisa i Micka Jaggera. Jest świetną aktorką. U nas chyba najbardziej zauważona w 'Szóstym zmyśle'" - zauważył Radosław Sikorski.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA/ Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości