Rafał Pacześ nowym prowadzącym "Automaniaka" w TVN Turbo. Co wiemy o jego życiu?

Rafał Pacześ
Rafał Pacześ
Źródło: MWMEDIA
Rafał Pacześ to urodzony w Łodzi 33-letni stand-uper. Znany jest przede wszystkim jako prowadzący programy "Czarna Wołga" i "Pacześ Show". Jego dowcipy zdobyły uznanie wśród widzów, a filmy na kanale YouTube kilka milionów wyświetleń. Od jesieni zadebiutuje w roli współprowadzącego program "Automaniak" w TVN Turbo.

Rafał Pacześ to z najpopularniejszych polskich komików, który zdobył serca fanów stand-upu inteligentnym humorem i błyskotliwymi anegdotami. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że stał się ikoną stand-upu. Poznaj kulisy kariery i życia osobistego Rafała Paczesia!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Maciej Dębosz został kierownikiem planu w serialu TVN. Opowiedział o dyscyplinie
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Rafał Pacześ – kariera w stand-upie

Rafał Pacześ rozpoczął swoją karierę stand-upową w 2012 roku, kiedy to wystąpił po raz pierwszy na scenie podczas łódzkiego festiwalu Łóska. Przez półtora roku regularnie występował na łódzkich open mike'ach, które nie tylko współorganizował, ale również prowadził.

Szybko zyskał popularność i został zaproszony do udziału w nagraniach stand-upu dla Comedy Central. Jego występy można było zobaczyć również w innych polskich stacjach telewizyjnych. Rafał Pacześ był pierwszym komikiem, który wystąpił na stand-upowej scenie w programie "Kuba Wojewódzki".

Jego filmy na kanale "Rafał Pacześ" w serwisie YouTube przekraczają łącznie 106 mln odsłon (2022), co w rankingu serwisu Standupedia daje mu 1. miejsce wśród polskich twórców stand-upu.

Jest również twórcą programu "Czarna Wołga", w którym porusza tematykę motoryzacji i przeprowadza wywiady z zaproszonymi gośćmi. Pierwsze dwa sezony programu były publikowane na platformie YouTube, a od trzeciego sezonu został przeniesiony na platformę OTT WOW. Pierwszy odcinek programu został wyemitowany 30 grudnia 2018 roku.

Rafał Pacześ – kariera medialna

Rafał Pacześ rozwija też karierę w mediach. Wspólnie z Magdą Mołek poprowadził Galę muzyki rozrywkowej i jazzu Fryderyki 2019, która była transmitowana na żywo w telewizji TVN. Od lipca 2019 roku jest również dziennikarzem radiowym w stacji RMF FM. Jest też autorem felietonów w miesięczniku "Głos Mordoru". W 2020 roku Rafał Pacześ rozpoczął prowadzenie własnego autorskiego talk-show "Pacześ Show", które było emitowane premierowo na platformie OTT WOW oraz na antenie Comedy Central.

Widzowie stacji TVN Turbo mogą kojarzyć go z programami "Najlepsze premiery motoryzacyjne" oraz "Najlepsze samochody wszech czasów". Od jesieni będzie nowym prowadzącym najstarszego programu motoryzacyjnego TVN Turbo, czyli "Automaniaka".

Rafał Pacześ, Adam Kornacki i Patryk Mikiciuk
Rafał Pacześ nowym prowadzącym w TVN Turbo
Rafał Pacześ, Adam Kornacki i Patryk Mikiciuk
Źródło: TVN

Rafał Pacześ – programy stand-upowe, filmy, książki

Rafał Pacześ ma na swoim koncie pełnowymiarowe programy stand-upowe, takie jak "Zaczynam rozumieć" (2016/2017), "Bang" (2017/2018), "Puder do cery zimnej" (2018), "Zoba Co Jes" (2019/2020), "Bang 2" (2020) oraz "Benshi" (2021/2022).

W filmografii Rafała Paczesia znajdują się produkcje takie jak "Ukryta prawda" (2013), gdzie zagrał rolę Dariusza Strzelczyka, oraz filmy "Kryzys" (2018) i "Juliusz" (2018), w których wystąpił jako stand-uper.

Rafał Pacześ jest również autorem dwóch książek: "Grube wióry" i "Ostatni śnieg".

Rafał Pacześ – nagrody

Rafał Pacześ zdobył wiele nagród i wyróżnień w swojej karierze. Wśród nich znajduje się pierwsza nagroda na łódzkim festiwalu Łóska w kategorii Łach, półfinalista Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów Amatorskich PAKA, finalista Polskiej Ligi Stand-Upu oraz tytuł stand-upera roku 2019 w plebiscycie "Golden Mics" portalu Standupedia.pl.

Rafał Pacześ – życie prywatne

Rafał Pacześ podczas występów wywołuje salwy śmiechu w wypełnionych po brzegi salach. I chociaż podczas występów często nawiązuje do codzienności to o jego prywatnym życiu wiemy niewiele.

Z jego programów stand-upowych dowiedzieć się można, że Rafał Pacześ ma dziewczynę, która - jak sam wspomina - stanowi ważną część jego życia. Jego szczerze opowiedziane anegdoty często przenoszą widownię do jego rodzinnego miasta Łodzi. Rafał dzielił się z publicznością wspomnieniami z czasów, gdy mieszkał w starej kamienicy, a jego życie toczyło się na łódzkich ulicach. Przed wejściem na stand-upową scenę, Rafał Pacześ pracował jako przedstawiciel handlowy, zajmując się sprzedażą materiałów biurowych. Marzył też o byciu aktorem. Sam o sobie mówi prześmiewczo "Gruby Wiór".

Stand-up dał mu szansę nie tylko na realizację marzeń, ale także na zdobycie finansowej niezależności. Ogromny sukces na scenie przyniósł mu znaczące zyski. Obecnie Rafał Pacześ cieszy się nowym mieszkaniem. Jest też właścicielem restauracji "Komediowa", która mieści się przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Jest również wielkim fanem luksusowych aut.

Rafał Pacześ – Instagram

Rafał Pacześ jest obecny na mediach społecznościowych. Kiedy zaglądamy na jego Instagrama (@rafal_paczes), widzimy jednak, że skupia się głównie na udostępnianiu zawartości związanej z życiem zawodowym. Stand-uper dzieli się informacjami na temat występów i nowych projektów, co sprawia, że jego profil jest nieocenionym źródłem informacji dla tych, którzy chcą śledzić na bieżąco jego karierę.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości