Reżyserka "Chłopów" trafiła do szpitla. Dorota Kobiela-Welchman przeszła dwie operacje

Dorota "DK" Kobiela-Welchman
Dorota "DK" Kobiela-Welchman
Źródło: MWMEDIA
Reżyserka "Chłopów" trafiła do szpitala. Dorota "DK" Kobiela-Welchman przeszła już dwie operacje i wróciła do domu. Tam opiekuje się nią rodzina, między innymi mąż, Hugh Welchman, współreżyser polskiego kandydata do Oscara.

Fala popularności, na jakiej unosi się polski kandydat do Oscara, nadal nie opada. "Chłopi" zdobyli już uznanie na kilku festiwalach i od miesiąca triumfują w polskich kinach. Twórcy świętują kolejne sukcesy, choć nie w pełnym składzie. Współreżyserka filmu, Dorota Kobiela-Welchman mierzy się bowiem z problemami natury zdrowotnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

czt_12
Aleksandra Adamska o swojej roli w "Skazanej"

"Chłopi" polskim kandydatem do Oscara

Reżyserka "Chłopów" trafiła do szpitala i przeszła już dwie operacje. DK Welchman, bo pod tym pseudonimem znana jest powszechnie jako połowa reżyserskiego duetu tworzonego z mężem Hugh Welchmanem, zdobyła rozgłos dzięki ich pierwszemu wspólnemu projektowi, "Twój Vincent". Film konkurował o Oscara i Złotego Globa w kategorii Najlepszy film animowany.

"Chłopi" są więc już kolejnym sukcesem. Film nie tylko zyskał pozytywne recenzje od krytyków z całego świata i szybko znalazł zagranicznego dystrybutora, ale odniósł też ogromny sukces frekwencyjny w Polsce, przyciągając ponad milion widzów.

Reżyserka "Chłopów" trafiła do szpitala

Mimo że kampania Oscarowa zdaje się dopiero nabierać tempa, po warszawskiej premierze Dorota Kobiela-Welchman niespodziewanie wycofała się z mediów i zobowiązań związanych z "Chłopami". Okazało się, że reżyserka trafiła do szpitala. O stanie zdrowia poinformowała osobiście za pomocą Instagrama.

"Po dwóch operacjach i dziewięciu dniach w szpitalu jestem przeszczęśliwa, że nareszcie jestem w domu z Hugh i resztą rodziny!!! Bardzo dziękuję Panu chirurgowi, który mnie operował!!! I wszystkim, którzy mnie odwiedzili i wspierali i wysyłali życzenia! Ogromnie Wam dziękuję!!! - czytamy.

W komentarzach mnożą się życzenia powrotu do zdrowia. Piszą nie tylko fani, ale i sławni znajomi.

"Dorota!!! Trzymaj się dzielnie i wracaj szybko do pełnej formy!!! Z całego serca wysyłam dużo pozytywnej energii" - napisała Małgorzata Kożuchowska.

"Bądź silna! 'Chłopi' to był nadludzki wysiłek. Odpoczywaj Dikus" - dodał autor muzyki do "Chłopów", Łukasz "L.U.C." Rostkowski.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas także znaleźć na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości