Gwiazdy

Ricky Martin stanie przed sądem. Dlaczego była menedżerka żąda 3 milionów dolarów?

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Ricky Martin

Ricky Martin, jeden z najpopularniejszych piosenkarzy na świecie będzie musiał zmierzyć się z poważnymi oskarżeniami. Była menedżerka żąda od niego zadośćuczynienia w wysokości 3 milionów dolarów. Rebecca Drucker, która przez laty stała u boku piosenkarza w rozmowie z "Deadline" wyznała, dlaczego zdecydowała się na batalię sądową. 

Rebecca Drucker pracowała jako menedżerka artysty w latach 2014-2018, jednak w 2020 roku wróciła na swoją posadę, gdy muzyk poprosił ją o pomoc. Jak twierdzi kobieta, Ricky Martin był u schyłku kariery a jego życie zawodowe i prywatne było całkowitym bałaganem. To właśnie wtedy miały rozpocząć się oszustwa piosenkarza.

Ricky Martin stanie przed sądem

Jak twierdzi Rebecca Drucker, po powrocie na stanowisko menedżerki i osobistej doradczyni piosenkarza skutecznie zapobiegła kryzysowi wizerunkowemu. Wyjaśnia, że pomogła oddalić “zarzuty, które zakończyłyby jego karierę”. Decyzje kobiety miały bezpośrednio wpłynąć na pozytywny obrót spraw, a sztab poleconych przez nią prawników miał umożliwić kontynuowanie muzycznej kariery bez przeszkód.

Kobieta twierdzi jednak, że nie otrzymała od piosenkarza należnego jej wynagrodzenia. Z udostępnionych przez “Billboard” dokumentów wynika, że Ricky Martin został oskarżony o manipulację, próbę wymuszenia podpisania umowy poufności oraz brak uczciwości. Rebecca Drucker domaga się aż trzech milionów dolarów odszkodowania i twierdzi, że jest w stanie udowodnić wszelkie zarzuty wokaliście. 

Aleksandra Adamska o roli Pati w serialu "Skazana"
Aleksandra Adamska o roli Pati w serialu "Skazana" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Ricky Martin zapłaci 3 miliony dolarów odszkodowania?

Rebecca Drucker wyznała, że czuje się całkowicie zmanipulowana i oszukana przez piosenkarza. Sprawa ma dotyczyć tras koncertowych, kontraktów i umów sponsorskich oraz nagraniowych, podczas których była menedżerka artysty reprezentowała jego interesy i dbała o dobre imię.

"Pan Martin celowo i złośliwie odmówił wypłacenia Rebecce milionów dolarów prowizji, które jest jej winien" - powiedzieli prawnicy menedżerki. 

"Ricky zarobił wtedy miliony, a ja stałam u jego boku i miałam w tym swój udział. Tymczasem nie dostałam nic. Chcę tylko należnych mi pieniędzy" - powiedziała. 

Jak podaje people.com, Ricky Martin systematycznie odmawia komentarza w tej sprawie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości