Robert Gonera dumny z córki. "Chciałbym zagrać w filmie Nastazji, spotkać się z nią w pracy"

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
Gazeta Wrocławska, Wirtualna Polska
Robert Gonera na premierze filmu pt. "DJ".

Robert Gonera pochłonięty karierą i problemami osobistymi przegapił, jak mówi, wiele ważnych wydarzeń w życiu córki Nastazji. Teraz kiedy dziewczyna już dorosła, budują swoją relację na nowo.

Robert Gonera wielką popularność zdobył w latach 90. Wyśmienite role w produkcjach takich jak "Dług", "Samowolka" czy "Gry uliczne" sprawiły, że był rozchwytywanym aktorem. Kariera pochłonęła go do tego stopnia, że nie mógł w pełni skupić się na rodzinie.

Teraz, gdy jego córka jest już dorosła, nadrabia stracony czas. Aktor szczególnie cieszy się sukcesami Nastazji, która również związała się ze światem filmowym i została reżyserką.

Roberta Gonera zaniedbywał rodzinę

Robert Gonera był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą wybranką była Jolanta Fraszyńska. Poznali się w 1990 roku na studiach we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Po czterech latach małżeństwo rozpadło się. Jego owocem jest córka Nastazja, która w tym roku skończy 32 lata.

Również drugi związek aktora z Karoliną Wolską, z którą ma dwóch synów (Teodora Józefa i Leonarda) rozpadł się. Do tego doszły problemy finansowe i zdrowotne. Po rozwodzie aktor zostawił byłej żonie mieszkanie, a sam przez jakiś czas mieszkał w samochodzie. Problemy osobiste i brak propozycji zawodowych sprawiły, że gwiazdor pogrążył się w depresji. Na szczęście dzięki wsparciu lekarzy i terapeuty wyszedł na prostą.

Robert Gonera
Robert Gonera Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Dziś Robert Gonera bardzo żałuje, że nie udało mu się stworzyć idealnej rodziny dla swoich dzieci, ale obecne ich relacje uległy poprawie.

"Grając w filmach, żeby były pieniążki, przegrałem niestety kilka życiowych spraw. Życie na odległość, rozłąki. (...) Mogę jedynie powiedzieć, że teraz sytuacja jest dobra, razem spędzamy czas, w razie potrzeby jestem pod telefonem, patrzę, jak rosną. Rad życiowych im nie daję, bo o takie rady nie pytają" - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".

Barbara Kurdej-Szatan 11 lat po ślubie. Aktorka opowiada o swoim małżeństwie i walentynkach
Barbara Kurdej-Szatan 11 lat po ślubie. Aktorka opowiada o swoim małżeństwie i walentynkach cozatydzien.tvn.pl

Córka Roberta Gonery i Jolanty Fraszyńskiej odnosi sukcesy filmowe

Nastazja Gonera przyszła na świat w 1990 roku we Wrocławiu, gdzie Robert Gonera mieszkał ze swoją ówczesną żoną Jolantą Fraszyńską. Nastazja podobnie jak rodzice związała się ze światem filmowym, a jej ostatnia produkcja "Pierwsze lato końca świata" w ubiegłym roku była nominowana do studenckiego Oscara.

Dziewczyna ukończyła reżyserię na łódzkiej Filmówce. Ma na swoim koncie kilka etiud, filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, przy których odpowiedzialna była — tak jak przy "Pierwszym lecie końca świata" - za reżyserię i scenariusz. Pracowała również jako asystentka reżysera na planie filmu "Powidoki" Andrzeja Wajdy.

Robert Gonera chciałby pracować z córką Nastazją

Aktor z dumą patrzy na osiągnięcia córki. Ich relacje wyglądają teraz znacznie lepiej, niż przed laty, a Robert Gonera chętnie sprawdziłby się w pracy z Nastazją.

"Nie ukrywam, że kiedyś chciałbym zagrać w filmie Nastazji, spotkać się z nią w pracy. Byłoby to spełnienie jednego z moich marzeń" - wyznał.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: Gazeta Wrocławska, Wirtualna Polska

Źródło zdjęcia głównego:  ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości