Gwiazdy

"Ród Smoka" z rekordową ilością widzów. To najlepsza premiera HBO w historii

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Ród Smoka" z rekordową ilością widzów. To najlepsza premiera HBO w historii

"Ród smoka" to niewątpliwy hit HBO. Prequel "Gry o tron" okazał się strzałem w dziesiątkę. Stęsknieni za światem George'a R.R. Martina widzowie tłumnie zasiedli przed ekranami. Świadczą o tym liczby. Oglądalność produkcji jest rekordowa.

Fani "Gry o tron" i serii "Pieśń lodu i ognia" George'a R.R. Martina nie zawiedli i z zaciekawieniem śledzą każdy kolejny odcinek "Rodu smoka". Patrząc na wyniki oglądalność widać, że HBO może już otwierać szampana, aby uczcić sukces.

"Ród smoka" - ilu widzów na świecie ogląda serial? 

Jak podaje "Variety" powołując się na własne źródła, twórcy i producenci serialu "Ród smoka" mogą już odetchnąć ze ulgą, bo oglądalność serialu utrzymuje się na stabilnym poziomie, a nawet ma tendencję wzrostową. Każdy odcinek "Rodu smoka" ogląda średnio 29 mln widzów. Pierwszy odcinek "Rodu smoka" na HBO obejrzało ponad 10,2 mln widzów, co oznacza najlepszą premierę HBO w historii. To bardzo ważny sukces dla twórców serialu.

"Ród Smoka" - o czym jest serial?

Serial "Ród smoka" opowiada historię rodu Targaryenów. Akcja rozgrywa się 200 lat przed "Grą o tron". Aegon I Targaryen podbił Westeros z pomocą smoków. Jego potomkowie byli jednak słabi bądź okrutni. Jego praprawnuk Viserys I jest dobrym człowiekiem, lecz kiepskim królem. Podczas jego panowania dochodzi do podziału dworu na dwa wrogie stronnictwa. Po śmierci króla wszczynają one między sobą wojnę, zwaną później "tańcem ze smokami".

Twórcy chcieli nowym serialem na nowo wkraść się w łaski widzów niezadowolonych z ostatniego sezonu "Gry o tron". Wszystko wskazuje na to, że im się udało. Opinie widzów i recenzentów o "Rodzie smoka", a także wyniki oglądalności wskazują, że serial jest naprawdę rewelacyjny.

"Ród Smoka" -  gdzie obejrzeć, ile odcinków?

"Ród smoka" można oglądać w serwisie HBO Max. Serial pojawił się na platformie HBO Max w sierpniu. Pierwszy sezon prequela "Gry o tron" składa się z dziesięciu odcinków, a każdy trwa około godziny.

Zobacz relację ze światowej premiery "Roku Smoka":

Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" na światowej premierze serialu w Amsterdamie Źródło: "Co Za Tydzień"

Zobacz zwiastun "Rodu smoka":

"Ród Smoka" . Żelazny Tron na Wawelu

Do 25 września można oglądać na Wawelu rekwizyty z serialu "Ród smoka". Na tarasie Zamku Królewskiego w Krakowie wystawiony został Żelazny Tron. Poza tronem na wzgórzu wawelskim pojawią się także ślady targaryenowych smoków - czaszka wielkiego Baleriona, a także smocze jaja. Gniazdo ze smoczymi jajami będzie można zobaczyć w Smoczej Jamie, po której oprowadzać będą opiekunowie i treserzy targaryenowych smoków. Zajrzyjcie tam koniecznie!

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości