Gwiazdy

Rodzina Jerzego Połomskiego gorzko o pogrzebie artysty. "Jak byśmy w ogóle nie istnieli"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Super Express"
Rodzina Jerzego Połomskiego ma żal do menedżerki artysty

Jerzy Połomski był cenionym polskim artystą. Fani uwielbiali jego twórczość. Większość z nich myślała, że piosenkarz nie miał rodziny. Na pogrzebie zjawiły się jednak jego krewne. Kobiety nie kryją rozczarowania tym, co działo się na pożegnaniu Jerzego Połomskiego. Mają żal do jego menedżerki.

Jerzy Połomski pochodził z Radomia. Tak naprawdę nazywał się Jerzy Pająk. W przeszłości chciał być architektem, ale za radą przyjaciół wybrał estradę. Zmarł 14 listopada 2022 w wieku 89 lat. Ostatnie chwile życia spędził w Domu Artysty Weterana w podwarszawskim Skolimowie.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Rodzina Jerzego Połomskiego o kontakcie z artystą. "Odmawiał pomocy"

Jerzy Połomski w wywiadach wspominał jedynie o siostrze Jadwidze, która zmarła w lipcu tego roku. Śpiewak miał też brata, który mieszkał w USA. "Super Express" dotarł do rodziny zmarłego artysty, która mieszka w Polsce. Mowa o pani Małgorzacie, która jest córką Wojciecha — nieżyjącego od trzech lat starszego brata Jerzego Połomskiego, oraz o jej córce Katarzynie.

Kobiety miały kiedyś dobry kontakt z wujkiem.

"Kiedy odwiedzał grób rodziców w rodzinnym Radomiu, zawsze gościł w domu mojej babci, czyli swojej bratowej, zwykle towarzyszyła mu ciocia Jadwiga. Czasem razem śpiewaliśmy czy graliśmy na pianinie. Potem gdy nie mógł już jeździć autem, a stan zdrowia babci się stale pogarszał, kontakty były częściej telefoniczne" – wyznała pani Katarzyna.

Jednak nagle ten kontakt się urwał, a krewna piosenkarza nie wiedziała nawet o tym, że jej wujek powierzył wszystkie swoje sprawy menedżerce.

"Przez ostatnie cztery lata nasze kontakty uległy pogorszeniu. Wujek nie odbierał telefonów, odmawiał pomocy, nie można było się do niego dobić. O istnieniu pani menedżer w ogóle nie wiedziałyśmy" – dodała w rozmowie z "SE".

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Rodzina rozczarowana postawą menedżerki artysty

Pogrzeb Jerzego Połomskiego odbył się 23 listopada w Warszawie. Uroczystość miała charakter państwowy. Rozpoczęła się od mszy świętej w Kościele Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Następnie żałobnicy udali się na Cmentarz Powązkowski, gdzie nastąpiło odprowadzenie zmarłego do grobu rodzinnego w Alei Zasłużonych.

Krewne Jerzego Połomskiego zwierzyły się "Super Expressowi", nie kryjąc rozczarowania. Ich zdaniem zostały pominięte przez Violettę Lewandowską, menedżerkę artysty, która była jego prawną opiekunką i spadkobierczynią jego całego majątku.

Ciężko się uczestniczy w pogrzebie, na którym obcy ludzie odbierają kondolencje. Byłyśmy całkowicie odsunięte od organizacji tego pogrzebu, nie miałyśmy nic do powiedzenia. Chciałabym wiedzieć, że był w szpitalu, jaka była jego ostatnia wola, ale prawnie było to niemożliwe, bo pani menedżer miała wszystkie upoważnienia. Jako rodzina byliśmy biernymi obserwatorami podczas uroczystości. To było bardzo nie w porządku. Najbardziej przykrym momentem było wręczanie dyplomów od delegacji prezydenckiej, kancelarii rady ministrów pani Violetcie Lewandowskiej. Doradca prezydenta składał kondolencje obcej kobiecie, menedżerce, osobie pozostającej w stosunku pracy ze zmarłym, podczas gdy rodzina zmarłego siedziała tuż za nią. Pominęli rodzinę, tak jak byśmy w ogóle nie istnieli

W ostatniej drodze wokaliście towarzyszył zespół Mazowsze, z którym Jerzy Połomski wielokrotnie występował. Zobacz zdjęcia z pogrzebu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Super Express"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości