Rodzina królewska opublikowała ostatnią wiadomość do Elżbiety II

Rodzina  Królowej Elżbiety II
Rodzina Królowej Elżbiety II
Źródło: WireImage
19 września odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II. Oczy całego świata były skierowane na Wielką Brytanię. Ponad milion osób śledziło uroczystości pogrzebowe monarchini. Wieczorem w dniu pogrzebu rodzina królewska zamieściła na Twitterze ostatnie słowa do królowej Elżbiety II.

Brytyjska monarchini zmarła 8 września 2022 roku. Było to szok zarówno dla rodziny królewskiej jak i dla całego świata. Nikt nie zdawał sobie sprawy ze złego stanu zdrowia królowej, ponieważ dwa dni przed śmiercią spotkała się z premier Wielkiej Brytanii - Liz Truss.

Pogrzeb królowej odbył się 19 września 2022 roku. Miał charakter państwowy i uroczysty. Oczy całego świata śledziły, co dzieje się  minuta po minucie z trumną Elżbiety II. Tłumy poddanych zgromadziły się pod Opactwem Westminsterskim, a następnie  pod zamkiem w Windsorze, gdzie w kaplicy pamięci Jerzego VI została pochowana Elżbieta II. Brytyjczycy żegnali królową wrzucając kwiaty pod koła karawanu, który przejechał ulicami Londynu do Windsoru.

Ostatnie pożegnanie Królowej Elżbiety II

Rodzina królewska późnym wieczorem opublikowała na oficjalnym koncie na Twitterze piękne zdjęcie królowej. Elżbieta II jest tam w swoim codziennym, nie odświętnym stroju. Ubrana jest zwyczajnie, ma na głowie chustkę i czarne okulary. Uwielbiała chodzić po górach. Do zdjęcia dodano opis:

"Niech zastępy aniołów śpiewają ci w twej ostatniej drodze. Pamięci Jej Wysokości, królowej 1926-2022."

Elżbieta II była babcią, prababcią i matką. Rodzina królewska pożegnała ją z wielkim szacunkiem i klasą. Syn królowej, król Karol III, który objął po niej stron, w swoim pierwszym orędziu do narodu powiedział:

“Kochana mamo, w momencie, w którym rozpoczynasz swoją ostatnią wielką podróż, aby dołączyć do mojego drogiego zmarłego Taty, chcę po prostu powiedzieć: dziękuję".

"Teściowie 2". Co czeka widzów w drugiej części przygód?
"Teściowie 2". Wizyta na planie zdjęciowym. Izabela Kuna, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz
Źródło: "Co za Tydzień"

Król Karol III - co zmieni po śmierci matki?

Po śmierci Elżbiety II skończyła się według niektórych pewna era w monarchii. Społeczeństwo brytyjskie z niepokojem patrzy na nadchodzące rządy Karola III. Król znany jest z konserwatywnych poglądów. Planuje rzekomo zmienić układ monarchii i ją unowocześnić, ale też dokonać zmian w strukturze służby rodziny królewskiej. Dla wielu Brytyjczyków Elżbieta II była fundamentem i gwarancją monarchii. W przypadku Karola III wielu Anglików obawia się, że nowy król nie będzie apolityczny w przeciwieństwie do swojej matki Elżbiety II.

Data oficjalnej koronacji króla Karola III nie jest jeszcze znana.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Przeczytaj też:

Autor: Urszula Grabowska

Źródło: https://twitter.com/i/flow/single_sign_on

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości