Rodzina królewska świętuje urodziny księżnej Kate. Pojawiło się wyjątkowe zdjęcie

Brytyjska rodzina królewska
Brytyjska rodzina królewska
Źródło: Getty Images
Księżna Kate dokładnie 9 stycznia skończyła 42 lata. Na oficjalnym profilu brytyjskiej rodziny królewskiej pojawił się nowy post wraz ze zdjęciem żony księcia Williama, w którym przekazano dla niej życzenia urodzinowe. Brytyjskie media informowały wcześniej o specjalnej niespodziance dla synowej od króla Karola III.

Kate Middleton została księżną w momencie poślubienia księcia Williama 29 kwietnia 2011 roku. Ceremonia zaślubin tej pary była spektakularna. Wybranka przyszłego następcy tronu idealnie wpasowała się w życie na królewskim dworze. Karol III jest dumny z posiadania tak eleganckiej i dobrze wychowanej synowej.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Tajemnice Produkcji #17 Kulisy "Milionerów"
Tajemnice Produkcji #17 Kulisy "Milionerów". Hubert Urbański zdradza sekrety programu
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

42. urodziny księżnej Kate

Księżna Kate jest najstarszą z trójki dzieci Carole Middleton i Michaela Francisa Middletona. Matka była stewardesą, a ojciec dyspozytorem lotów w British Airways. Księżna ma siostrę Philippę i brata Jamesa. Członkini rodziny królewskiej jest bardzo dobrze wykształcona. Ukończyła studia na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu w St Andrews w Fife i uzyskała tytuł magistra sztuk pięknych wyższej drugiej klasy z historii sztuki. W 2001 roku podczas studiów na tym prestiżowym uniwersytecie poznała księcia Williama. Dalszy ciąg znają wszyscy. Ślub jak z bajki, a później troje wspaniałych dzieci, które od momentu narodzin cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów. Księżniczka Charlotte wyrasta na piękną dziewczynę i tak jak jej mama już zachwyca urokiem osobistym.

Na oficjalnej stronie rodziny królewskiej na Instagramie pojawiają się zazwyczaj fotografie przedstawiające działania charytatywne "royalsów" oraz relacje z ważnych wydarzeń. Księżna Kate również została tam uhonorowana z okazji urodzin.

Księżnej Walii życzymy dziś wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!
- czytamy na Instagramie.

Król Karol III nada księżnej Kate nowy tytuł?

Brytyjskie media kilka dni temu rozpisywały się o tym, że król Karol III prawdopodobnie przyzna synowej prestiżowy tytuł, który istnieje w brytyjskiej rodzinie królewskiej od prawie 700 lat.

"Karol III może mianować synową Królewską Damą Orderu Podwiązki. Jeśli ten tytuł zostanie nadany księżnej Kate, nie tylko ugruntuje jej starszeństwo w firmie, ale także podkreśli, że Karol III docenia rolę i poświęcenie synowej dla rodziny królewskiej" — informuje "The Daily Express".

Informator brytyjskiego dziennika twierdzi, że księżna Kate zapracowała na to wyróżnienie.

"Po byciu oficjalnym członkiem rodziny królewskiej przez ponad dekadę, wiele wysokich rangą osób uważa, że księżna Kate jest gotowa na nowy zaszczyt. Podkreślają jej oddanie królewskim obowiązkom, zaangażowanie w działalność charytatywną i delikatną równowagę, jaką zachowuje między swoją rolą publiczną a życiem rodzinnym" — mówi informator brytyjskiego dziennika.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości