Nie żyje ukraińska aktorka. Była znana z roli Horpyny w "Ogniem i mieczem"

Zmarła ukraińska aktorka.
Zmarła ukraińska aktorka.
Źródło: EyeEm/Getty Images
Rusłana Pysanka - ukraińska aktorka znana z filmu "Ogniem i mieczem"- nie żyje. O jej śmierci poinformował ukraiński portal TSN. Miała 56 lat.

Rusłana Pysanka - ukraińska aktorka i prezenterka telewizyjna była znana polskiej publiczności z roli wiedźmy Horpyny w filmie "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Ukraińskie media podały informację o jej śmierci. Co było jej przyczyną?

Rusłana Pysanka nie żyje - kim była, przyczyna śmierci

Rusłana Pysanka urodziła się 17 listopada 1965 roku w Kijowie, w rodzinie filmowej. Jej ojcem był operator filmowy Ihor Pisanko. W 1995 ukończyła studia reżyserskie na Kijowskim Uniwersytecie Teatru, Kina, Telewizji. Była prezenterką w ukraińskiej telewizji oraz aktorką.

Jak poinformował ukraiński serwis TSN, po rosyjskiej inwazji na Ukrainę Rusłana Pysanka wyjechała do Niemiec. Tam zdiagnozowano u niej ciężką chorobę, która okazała się śmiertelna. Nie uściślono jednak, o jakie konkretnie schorzenie chodzi.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską

Rusłana Pysanka - w czym grała?

Rusłana Pysanka polskiej publiczności dała się poznać jako siostra kozackiego pułkownika Dońca i przyjaciółka Bohuna w W filmowej adaptacji "Ogniem i mieczem" z 1999 roku.  Znana była jako wiedźma zamieszkująca potem w Czarcim Jarze. Ale to nie jedyna jej rola. Była m.in. laureatką ukraińskiej Państwowej Nagrody im. Ołeksandra Dowżenki za rolę w filmie "Moskal-czarodziej". Oprócz występów w swoim rodzinnym kraju i w Polsce, Rusłana Pysanka grała też w filmach produkcji rosyjskiej i holenderskiej.

Rusłana Pysanka była znana z roli Horpyny w "Ogniem i mieczem"
Rusłana Pysanka była znana z roli Horpyny w "Ogniem i mieczem"
Rusłana Pysanka była znana z roli Horpyny w "Ogniem i mieczem"
Źródło: Mat. prasowe

W Ukrainie Rusłana Pysanka prowadziła wiele programów telewizyjnych. W reality show "Służbowy romans" wystapiła wspólnie z przyszłym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Oprócz tego razem z Radmiłą Szczogoliewą uczestniczyła w reality show "Kobiecy Klub". Oprócz tego prowadziła wydania prognozy pogody w kanale Inter, a w latach 2003-2004 prowadziła program telewizyjny w telewizji NTW.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości