"Dzięcioł i Violetta" - powstanie film o życiu Violetty Villas. Kto zagra legendarną piosenkarkę?

Sandra Drzymalska zagra Violettę Villas w filmie "Dzięcioł i Violetta"
Sandra Drzymalska zagra Violettę Villas w filmie "Dzięcioł i Violetta"
Źródło: MWMEDIA
"Dzięcioł i Violetta" to długo wyczekiwany przez fanów legendarnej artystki film, opowiadający historię jej życia. W rolę Violetty Villas wcieli się Sandra Drzymalska. Produkcja ma skupić się na relacji piosenkarki z synem Krzysztofem Gospodarkiem.

Violetta Villas była gwiazdą światowego formatu. Obdarzona wyjątkowym głosem artystka występowała m.in. z Frankiem Sinatrą czy Paulem Anką, a komponowali dla niej najwięksi, tacy jak Władysław Szpilman czy Wojciech Kilar. Jej życie to scenariusz na film i taka produkcja powstanie. "Dzięcioł i Violetta" to film, który pokazuje dramatyczną historię dziecka, które walczy o miłość matki, a przegrywa z jej uzależnieniem.

"Dzięcioł i Violetta". O czym jest film?

Pierwsze informacje o filmie "Dzięcioł i Violetta" pojawiły się już kilka lat temu. Będzie to pełnometrażowy film, a akcja będzie rozgrywać się w latach sześćdziesiątych. "Dzięcioła i Violettę" reżyseruje Karolina Bielawska, która napisała scenariusz razem z Małgorzatą Gospodarek - synową artystki. Starania o zgodę ze strony rodziny trwały bardzo długo, dlatego bierze ona udział w tworzeniu produkcji.

Reżyserka Karolina Bielawska na początku chciała skupić się nie na początku drogi na szczyt Violetty Villas. Film miał pokazywać, jak dziewczynie z ubogiego domu z Lewina Kłodzkiego udało się zrobić wielką karierę i jaką cenę musiała za to zapłacić. Koncepcja uległa jednak zmianie. Obecnie twórcy chcą pokazać historię z perspektywy syna. Taki punkt widzenia ma uwypuklić rozdarcie artystki pomiędzy estradą a życiem prywatnym.

"Opowieść o chłopcu, który walczy o odnalezienie swojego miejsca w życiu matki, Violetty Villas. Towarzysząc jej w drodze do sławy, przegrywa z jej uzależnieniem. Paradoksalnie, to odrzucenie staje się jego zbawieniem" - czytamy w opisie filmu.

"Tym naszym dzięciołem jest syn Violetty, Krzysztof Gospodarek. Ona go tak właśnie nazywała. Muszę przyznać, że długo przekonywałam Krzyśka do opowiedzenia tej historii z jego perspektywy, ale w końcu udało się. Daje nam to możliwość stworzenia wyjątkowego, intymnego i emocjonalnego filmu. Historia Violetty jest zbyt ciekawa i uniwersalna, by spłycić ją do opowiadania jedynie o jej strojach i romansach" - wyjaśniła Karolina Bielawska w rozmowie z "Faktem".

Violetta Villas
Violetta Villas
Źródło: MWMEDIA

"Dzięcioł i Violetta". Kim jest tytułowy "Dzięcioł" Krzysztof Gospodarek?

Tytułowym "Dzięciołem" jest syn Violetty Villas. Krzysztof Gospodarek jest dzieckiem artystki i wojskowego Piotra Gospodarka. Piosenkarka poślubiła mężczyznę w wieku zaledwie 17 lat. Dziecko pojawiło się po roku, a dwa lata potem Violetta Villas rozwiodła się z mężem. Syn trafił na wychowanie do dziadków.

Krzysztof Gospodarek na pogrzebie Violetty Villas
Krzysztof Gospodarek na pogrzebie Violetty Villas
Źródło: MWMEDIA
Sylwia Nowak marzy o dziecku. Terapia i twórczość pomaga jej funkcjonować
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Dzięcioł i Violetta". Sandra Drzymalska zagra Violettę Villas

W rolę Violetty Villas w filmie "Dzięcioł i Violetta" wcieli się Sandra Drzymalska. Spekulowano, że angaż otrzyma Michalina Olszańska – młoda aktorka znana m.in. z "Córek Dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej. W tej roli widziano też Margaret czy Katarzynę Figurę. Produkcja filmu ucięła plotki podczas festiwalu Nowe Horyzonty, w czasie którego ogłoszono decyzję.

Aktorka zwróciła na siebie uwagę szerszej publiczności m.in. w serialu "Belfer" u boku Macieja Stuhra. Zagrała także m.in. w filmie "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" w towarzystwie Dawida Ogrodnika czy Jakuba Gierszała. Wkrótce będzie można ją zobaczyć w najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "IO", który był pokazywany na tegorocznym festiwalu w Cannes. 

Sandra Drzymalska wcieli się w rolę Violetty Villas
Sandra Drzymalska wcieli się w rolę Violetty Villas
Źródło: Lava Films/mat. prasowe

"Dzięcioł i Violetta" - kiedy premiera?

"Dzięcioł i Violetta" produkuje Lava Films. Autorem zdjęć będzie Michał Dymek. Producenci filmu to Mariusz Włodarski i Agnieszka Wasiak. Na razie nie ma informacji o tym, kiedy mogą rozpocząć się zdjęcia. Premiera filmu planowana jest na 2023 rok.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

podziel się:

Pozostałe wiadomości