Sebastian Karpiel-Bułecka zmagał się z nerwicą lękową. "Moje problemy zostały rozdmuchane"

Sebastian Karpiel-Bułecka o problemach zdrowotnych
Sebastian Karpiel-Bułecka o problemach zdrowotnych
Źródło: MWMEDIA
Sebastian Karpiel-Bułecka jakiś czas temu powiedział publicznie o swoich problemach zdrowotnych. Muzyk wyznał, że zmaga się z nerwicą lękową i został twarzą jednej z kampanii społecznych. Teraz w najnowszym wywiadzie mąż Pauliny Krupińskiej wyjaśnił, że jego problemy zostały "rozdmuchane" w mediach.

Sebastian Karpiel-Bułecka jakiś czas temu został twarzą kampanii społecznej, w której powiedział o swoich problemach zdrowotnych. Nie tak dawno w podcaście "Wprost o kulturze" powiedział, z czym zmaga się dokładnie.

"'Zaburzenia psychiczne' to nie tylko depresja, to także np. nerwica lękowa, z którą sam się zmagałem. Dla osób zdrowych są to często tematy abstrakcyjne, widzą faceta, który ma żonę, dzieci, w miarę dobrze wygląda i nagle ktoś taki mówi, że ma lęki, że tak, jak to było w moim przypadku, boi się, że wyjdzie na scenę i umrze" - opowiadał w podcaście.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Paulina Krupińska-Karpiel reaguje na słowa męża. "Dużo dobrego w jego życiu zrobiłam"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Paulina Krupińska o zdrowiu męża

W rozmowie z "Vivą!" jego żona Paulina Krupińska powiedziała nieco więcej o problemach męża. Wyznała, że takiej sytuacji "chorują dwie osoby".

"Bez drugiej osoby i jej świadomości na temat tego, z czym ktoś obok się zmaga, nie ma szans wyjść z tego. W walce z zaburzeniami psychicznymi osoba chora musi mieć poczucie, że druga połowa razem z nią 'dźwiga ciężar choroby', bo wspólnie łatwiej jest zawalczyć o lepsze jutro" — mówiła.

Paulina Krupińska zaznaczyła, że bagatelizowanie objawów drugiej osoby, to najgorsze, co można zrobić.

"Chłop jak dąb, wysportowany, w kwiecie wieku, a nagle nie ma siły i boi się, że za jakiś czas nie będzie w stanie złapać oddechu. Myślałam, że jak sobie wszystko przetłumaczę z dystansem, to będzie okej. Ja wszystko bagatelizowałam, mówiłam sobie: aj tam, gada, gada, gada. Chciałam to rozładować śmiechem i luźną atmosferą, ale absolutnie to nie jest dobry pomysł" - zaznaczyła.

Sebastian Karpiel-Bułecka czuje się już lepiej

Teraz Sebastian Karpiel-Bułecka udzielił wywiadu dla "Wysokich obcasów Extra", w którym powiedział, że jego problemy zdrowotne zostały za bardzo rozdmuchane w mediach.

"Trochę te moje problemy zostały rozdmuchane po tym, jak wziąłem udział w kampanii, która miała zwrócić uwagę na stygmatyzację osób z różnymi zaburzeniami lękowymi i depresją. Nagle mnóstwo ludzi zaczęło do mnie dzwonić i pisać, oferując pomoc, bo te informacje szybko urosły do takich rozmiarów, jakbym już był na dnie. Więc to też kolejny przykład na to, jak różne przekazy żyją swoim życiem" - zaznaczył muzyk.

Lider zespołu Zakopower wyjaśnił, że dzięki pomocy specjalistów i wsparciu najbliższych udało mu się pokonać chorobę.

"Wiem, jak ważne jest, aby uświadomić ludziom, że to nie wstyd przyznać się do problemów z psychiką. Sam pochodzę z małej miejscowości i wiem, że tego typu problemy są często w takich miejscach stygmatyzowane. Mówisz, że masz depresję, a słyszysz, że jesteś świrem. A to poważne dolegliwości i trzeba pochylić się nad taką osobą i ją zrozumieć, a nie wyśmiewać i umniejszać jej problemy" - dodał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości