Shakira może pochwalić się olbrzymim majątkiem. Fortuny nie dorobiła się tylko na śpiewaniu

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga

Shakira dorobiła się w swoim życiu prawdziwej fortuny. Jeden z amerykańskich serwisów dotarł do informacji o majątku gwiazdy, który opiewa na setki milinów dolarów. Wokalistka nie zarobiła jednak tej kwoty na samym śpiewaniu. Od 30 lat rozwija własne biznesy.

Shakira nie schodzi z nagłówków gazet, a wszystko przez jej medialne rozstanie z Gerardem Pique. Para była bowiem ze sobą 12 lat i nic nie wskazywało, że ich miłość kiedyś się skończy. W wakacje ubiegłego roku wyszło jednak na jaw, że piłkarz FC Barcelony zdradza matkę swoich dzieci z młodszą kobietą. Wokalistka wyprowadziła się z synami z Hiszpanii i obecnie mieszkają w Miami. Media śledzą każdy krok wokalistki i chętnie prześwietlają też jej majątek.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Dominik Abus o wychowywaniu dzieci w bogactwie
Dominik Abus o wychowywaniu dzieci w bogactwie Dominik Abus i Iga Muszakowska o pieniądzach w domu. Jak rozmawiają z dziećmi o finansach? Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Jak wygląda majątek Shakiry? Kwoty liczone są w milionach dolarów

Shakira niedawno odniosła niespodziewany nawet przez nią samą sukces po tym, jak wypuściła "piosenkę zemsty", której treść była wycelowana w Gerarda Pique. Gwiazda nagrywała ją pod wpływem ostatnich wydarzeń i nie sądziła, że utwór stanie się kasowym hitem. O tym, że majątek Shakiry jest ogromny, mówiło się już od dawna, jednak dopiero ostatnio milionom na koncie wokalistki przyjrzała się prokuratura, która zarzuca Kolumbijce oszustwa podatkowe.

Serwis CelebrityNetWorth ujawnił, co udało się ustalić śledczym w sprawie fortuny Shakiry. Według ich informacji piosenkarka zgromadziła aż 300 milionów dolarów na swoich kontach. Ta kwota nie wzięła się jednak znikąd, ponieważ gwiazda jest jedną z najpopularniejszych wokalistek na całym świecie, a jej kariera muzyczna trwa nieprzerwanie od 30 lat.

Shakira sprzedała aż 125 milinów płyt i jest najczęściej odtwarzaną latynoską piosenkarką na Spotify. Dodatkowo Shakira jest w gronie trzech kobiet, które mogą pochwalić się teledyskami z ponad dwumiliardowymi wyświetleniami na YouTube. Do tego dochodzą także tantiemy, działalność na Instagramie oraz liczne współprace, których się podejmuje.

Shakira jest milionerką. Pieniądze zarabia jednak nie tylko na scenie

Shakira dorobiła się na swojej twórczości milionów, jednak to nie tylko talent muzyczny sprawia, że dziś może cieszyć się niemałą fortuną. Wokalistka bowiem bardzo rozważnie prowadziła i prowadzi dalej swoją karierę. Gwiazda występowała między innymi w amerykańskiej telewizji i przez dwa sezony była zatrudniona w roli jurorki programu "The Voice". Według informacji magazynu "The Hollywood Reporter", Shakira tylko za jeden sezon miała zgarniać wypłatę w wysokości aż 12 milionów dolarów. Na tym jednak nie koniec. Kolumbijka jurorowała także program "Danicing With Myself", gdzie miała być jedną z najlepiej opłacanych gwiazd.

Shakira kiedyś angażowała się także w branżę beauty oraz ubraniową. Razem z marką Parade Underwear wypuściła własną kolekcję bielizny, która była wytworzona z ubrań pochodzących z recyklingu. Dodatkowo przez krótki czas wokalistka sprzedawała także kilka zapachów perfum, które były sygnowane jej nazwiskiem. Współpracowała także ze znaną na całym świecie firmą zabawkową, a w 2015 roku wypuściła serię zabawek dla dzieci, w których projektowaniu brała czynny udział.

Gwiazda może pochwalić się także wieloma nieruchomościami, które traktuje jako lokaty swoich pieniędzy. Shakira posiada wille między innymi w Urugwaju, Miami czy na Bahamach. Od wielu lat czynnie działa także charytatywnie. Założyła między innymi fundację Pies Descaloz i pomaga dzieciom oraz młodzieży w dostępie do edukacji.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości