Shakira skończyła 46 lat. Co o niej wiemy?

Autor:
Norbert
Żyła

Shakira określana jest mianem jednej z najpopularniejszych światowych artystek. Jest laureatką dwóch nagród Grammy oraz dwukrotnie była nominowana do nagrody Złotego Globu. Ostatnio głośno jest o niej w kontekście rozstania z piłkarzem FC Barcelony Gerardem Pique, z którym ma dwóch synów.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

Aida Kosojan-Przybysz śpiewa piosenki dla dzieci
Aida Kosojan-Przybysz śpiewa piosenki dla dzieci Aida Kosojan-Przybysz śpiewa piosenki dla dzieci

Shakira - pochodzenie, kariera

Shakira urodziła się 2 lutego 1977 r. w mieście Barranquilla w Kolumbii. Jej muzyczna droga rozpoczęła się w 1991 r., kiedy wydała swój debiutancki album "Magia". Niestety wspomniana płyta wraz z jej kolejnym krążkiem przeszły bez większego rozgłosu. W międzyczasie kolumbijska gwiazda zagrała główną rolę w telenoweli "El Oasis". Dopiero wydana w 1995 r. trzecia płyta wokalistki "Dónde están los ladrones" osiągnęła znaczny komercyjny sukces.

Dzięki popularności swojej trzeciej płyty, która zdobyła rozgłos w Hiszpanii i Ameryce Środkowej, Shakira 1998 r. przeprowadziła się do Miami. Rok później nagrała koncert MTV Unplugged, dzięki któremu zdobyła swoją pierwszą nagrodę Grammy. W 2001 roku wydała pierwszą anglojęzyczną płytę Laundry Service, wspomniany album uważany jest za jej największym komercyjny sukces, przynosząc jej popularność na całym świecie.

Artystka kolejne komercyjne sukcesy odniosła z wydanym 2009 roku albumem "She Wolf" oraz wydaną w 2010 roku piosenką "Waka Waka (This Time for Africa)", która stała się oficjalnym hymnem mistrzostw świata RPA. w 2014 r. wydała płytę "Shakira".

Jednak to wydana na początku tego roku piosenka "'BZRP" Shakiry sprawiła, w której rozprawia o rozstaniu z Gerardem Pique sprawiła, że stało się o niej głośniej niż kiedykolwiek. Utwór w serwisie YouTube w dwa tygodnie od wydania ma niespełna 250 milionów odtworzeń.

Shakira ma na swoim koncie również liczne współprace z innymi artystami. Wśród najważniejszych z nich można wymienić wydany 8 kwietnia 2011 r. z amerykańskim raperem Pitbullem singiel "Rabiosa" oraz wydany 14 stycznia 2014 r. razem z Rihanną utwór "Can't Remmember to Forget You".

Shakira - głośne rozstanie z Gerardem Pigue

Shakira i Gerard Pique poznali się w 2010 roku podczas kręcenia klipu do wspomnianej już piosenki "Waka Waka (This Time for Africa)". Po wymienieniu kilku wiadomości zauroczona uśmiechem piłkarza artystka postanowiła poznać go bliżej. Plotki o tym, że łączy ich coś więcej zaczęły przybierać na sile, gdy wokalistka rozstała się z wieloletnim partnerem Antonem de la Rua. Ostatecznie w poście za pośrednictwem Twittera w 2011 r. ogłosiła, że jest z piłkarzem w związku.

Para ma dwóch synów Milana i Sashę. Pierwszego z nich powitali na świecie na początku 2013 r., drugi zaś urodził się 29 stycznia 2015 r. Mimo posiadania dwójki pociech para nie zdecydowała się na sformalizowanie swojego związku. Gwiazda przyznała nawet w jednym z wywiadów, że nie widzi siebie w roli żony.

O końcu związku Shakiry z Gerardem Pique zaczęło być głośno w czerwcu 2022 roku. W mediach mówiono o zdradzie, jakiej wobec wokalistki miał się dopuszczać sportowiec. Nową ukochaną piłkarza jest 23-letnia Clara Chia Marti. Niedawno Gerard Pique dodał na swój profil w serwisie Instagram zdjęcie z dziewczyną, potwierdzając ostatecznie, że są razem.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości