Sixto Rodriguez nie żyje. Legendarny "Sugar Man" zmarł w wieku 81 lat

Sixto Rodriguez zmarł w wieku 81 lat
Sixto Rodriguez zmarł w wieku 81 lat
Źródło: WireImage
Sixto Rodriguez zmarł w wieku 81 lat. Informacje o śmierci legendarnego muzyka przekazała mediom jego córka. Artysta lata temu poruszył fanów, grając główną rolę w filmie "Searching for Sugar Man".

Pierwsze informacje o śmierci Sixto Rodrigueza przekazała w środę 9 sierpnia 2023 roku telewizja FOX 2. Smutną nowinę potwierdziła także córka artysty, która wyjaśniła, że jej tata odszedł dzień wcześniej pod wieczór. Muzyk zyskał ogólnoświatową sławę na przełomie w lat 60. i 70. Wtedy to wypuścił swój kultowy przebój "Sugar Man". 

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Sixto Rodriguez zmarł w wieku 81 lat

Sixto Rodriguez w ostatnim czasie miał problemy ze zdrowiem. Muzyk wycofał się na jakiś czas z działalności artystycznej. W marcu przeszedł operację po przebytym udarze mózgu, a 8 sierpnia 2023 roku zmarł. Na jego kontach w mediach społecznościowych pojawiły się wpisy żegnające legendarnego gitarzystę. Na opublikowanym na Instagramie archiwalnym zdjęciu widzimy go, jak występuje przed tłumem fanów.

Z ciężkim sercem ogłaszamy odejście naszej drogiej legendy Rodrigueza 
- czytamy w opisie zdjęcia.

Sixto Rodriguez miał trzy córki. To właśnie do nich kondolencje przesyłają internauci oraz współpracownicy zmarłego muzyka.

"Z wielkim smutkiem ogłaszamy, że Sixto Diaz Rodriguez zmarł dzisiaj. Składamy najserdeczniejsze kondolencje jego córkom - Sandrze, Evie i Regan oraz całej jego rodzinie. Rodriguez miał 81 lat. Niech jego droga dusza spoczywa w pokoju" - czytamy na oficjalnej stronie gitarzysty.

Sixto Rodriguez zyskał popularność dzięki filmowi "Searching for Sugar Man"

Sixto Rodriguez początkowo był znany głównie mieszkańcom Afryki, Nowej Zelandii oraz Australii, jednak z czasem jego popularność urosła do rangi światowej. Stało się tak jednak dopiero gdy w 2012 roku artysta wziął udział w filmie dokumentalnym "Searching for Sugar Man", który otrzymał nagrodę Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Narracja produkcji skupiała się właśnie na burzliwym życiu Sixto Rodrigueza, któremu już lata wcześniej zapowiadano wielki sukces. Muzyk jednak w pewnym momencie wycofał się z dalszego tworzenia i przeszedł na artystyczną emeryturę.

Sixtro Rodriguez w swoim dorobku artystycznym skupiał się bowiem na przekazywaniu ważnych wartości. Jego utwory zmuszały do przemyśleń nad tematami społecznymi oraz politycznymi. Chociaż treści były bardzo głębokie, nie zawsze były rozumiane przez rynek muzyczny, na którym do dziś króluje komercja.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości