Syn Kazimierza Mazura żegna tatę. Poruszające słowa: "Dobranoc Mój Książę"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Kazimierz Mazur

6 września media obiegła tragiczna wiadomość o nagłej śmierci wybitnego aktora - Kazimierza Mazura. Jego role produkcjach takich jak "Wiedźmin", "Zemsta", "Noce i dnie" czy "Rozmowy Kontrolowane" na zawsze zapiszą się w historii polskiej kinematografii. Syn artysty pożegnał go w poruszających słowach.

Kazimierz Mazur nie żyje. Wraz z informacją o śmierci aktora w mediach społecznościowych pojawiły się dziesiątki wpisów upamiętniających jego dorobek artystyczny i wyrażających głęboki żal po stracie. Kazik Mazur - syn zmarłego artysty - zdecydował się na rozdzierający serce wpis skierowany do ojca. Pod postem w kilka chwil pojawiły się setki komentarzy. 

Kazimierz Mazur nie żyje

Oświadczenie o śmierci Kazimierza Mazura pojawiło się na Facebooku na profilu "WINK management", z którymi od lat był związany aktor. Zaledwie kilka minut później media społecznościowe przepełniły kondolencje i wspomnienia związane z dorobkiem artystycznym aktora. 

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 września 2022 r. zmarł Kazimierz Mazur. Wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W ostatnich latach związany z naszą agencją. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia" - czytamy. 

Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Syn żegna Kazimierza Mazura 

Syn Kazimierza Mazura - aktor teatralny i filmowy - pożegnał ojca w emocjonalnym wpisie na Instagramie. Odwołał się tym samym do wiersza, który wyrecytował zmarły artysta. 

"Dziś odszedł mój największy przyjaciel, tata wybitny aktor, kochany człowiek. Kazimierz Mazur. Przemierzaliśmy razem noce i dnie. Dobranoc Mój Kochany, tym pięknym wierszem pożegnał się z nami. Posłuchajcie ... Dobranoc Mój Książę" - napisał w poście na Instagramie syn Kazimierza Mazura. 

W kilka chwil pod wzruszającym postem pojawiły się dziesiątki komentarzy od zasmuconych internautów, fanów i przyjaciół z branży. 

"Wyrazy współczucia oraz niech Mu będzie lekko, ściskam" - napisała Maja Hirsch

"Wyrazy współczucia dla Ciebie i bliskich" - dodała Anna Guzik. 

"Ogromnie współczuję. Moje kondolencje" - napisała Aleksandra Popławska. 

"O matko kochana…jaki żal!" - wyznała w komentarzu Grażyna Wolszczak. 

Kazimierz Mazur - kim był? 

Kazimierz Mazur był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Swoją pasję do aktorstwa odnalazł zarówno w przemyśle filmowym, jak i teatralnym. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Tomasza Niechcica w produkcji "Noce i dnie". 

Kazimierz Mazur zmarł 6 września w wieku 74 lat.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości