Synowa Macieja Damięckiego zamieściła poruszający wpis. Zdradziła zaskakującą rzecz o teściu

Maciej Damięcki
Maciej Damięcki
Źródło: mwmedia
Maciej Damięcki zmarł nagle 17 listopada 2023 roku. Informację o śmierci aktora potwierdziły jego dzieci, lecz nie zdradziły, co się stało. Artysta kilka dni wcześniej występował na scenie. W sieci pojawiają się wspomnienia fanów i przyjaciół aktora. Synowa Macieja Damięckiego również godnie go pożegnała i zdradziła pewien zaskakujący fakt o teściu.

Maciej Damięcki był znany z wielu ról w filmach i serialach, takich jak: "Stawka większa niż życie", "Rzeczpospolita babska", "Rozmowy kontrolowane", "Dom", "Ekstradycja", "Kasia i Tomek", "Kryminalni", "Bodo". Użyczał swojego głosu w dubbingu, był również aktywny jako aktor teatralny. Wiódł szczęśliwe życie z żoną Joanną Damięcką oraz był niezwykle dumny ze swoich dzieci: Mateusza i Matyldy Damięckich.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

40-lecie pracy artystycznej Zbigniewa Zamachowskiego
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Nie żyje Maciej Damięcki. Synowa żegna teścia wzruszającym wpisem

Maciej Damięcki pochodził z rodziny o szlacheckich korzeniach, jego ojciec zapoczątkował w rodzie aktorską tradycję. Również brat zmarłego artysty poszedł tą ścieżką. Pociechy Macieja Damięckiego kontynuowały zawód przodków. To właśnie Mateusz i Matylda Damięccy poinformowali fanów o śmierci ojca. Mateusz Damięcki zamieścił archiwalne zdjęcie z tatą i podpisał tylko: "pa Tato". Podobnie uczyniła jego siostra, która jest również rysowniczką. Zamieściła ona na Instagramie rysunkowy portret ojca i podpisała w identyczny sposób. Rodzeństwo nie zdecydowało się zdradzić przyczyny śmierci Macieja Damięckiego.

Mateusz Damięcki 20 stycznia 2018 ożenił się z instruktorką baletu Pauliną Andrzejewską, z którą ma dwóch synów, Franciszka i Ignacego. Synowa Macieja Damięckiego postanowiła pożegnać teścia we wzruszającym wpisie na Instagramie. Kobieta pokazała czarno-białą fotografię z rodzinnego albumu, na której widać, jak ojciec jej męża spędza czas z wnukiem.

"Żegnaj mój wspaniały teściu. Dziękuję za wszystkie nasze rozmowy o teatrze i ogromną życzliwość. Za wcześnie… Lubię to zdjęcie, Maciej uwielbiał grać w angry birds" - zdradziła Paulina Andrzejewska.

Jaka jest przyczyna śmierci Macieja Damięckiego? Ostatnie role aktora

Niedawno do kin trafił ostatni film Macieja Damięckiego pt. "Uwierz w Mikołaja". Jednak najbardziej aktor kochał teatr. Przez trzy dekady był związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, a kilka dni przed śmiercią wystąpił w swoim ostatnim spektaklu w Teatrze Capitol.

"Żegnaj Maćku drogi... Parę dni temu jeszcze graliśmy razem spektakl, jak zwykle byłeś fantastyczny. Tyle pięknych, wspólnych wspomnień. Ogromnie mi żal..." — napisał Piotr Zelt.

Informację tę potwierdził zespół wspomnianego teatru. Jak się okazuje, nikt nie przypuszczał, że artysta odejdzie tak nagle. Przyczyna jego śmierci nadal jest nieznana. Poniżej nagranie z ostatniego spektaklu aktora.

"Drodzy Widzowie, nadeszła do nas dziś kolejna bardzo smutna i łamiąca serca wiadomość - zmarł Maciej Damięcki, wybitny aktor i przyjaciel naszego teatru. Widzowie Teatru Capitol mogli podziwiać kunszt aktorski pana Macieja w takich spektaklach, jak: 'O co biega?' oraz 'Dama bije króla'. W minioną sobotę, 11 listopada zagrał, jak się okazuje, po raz ostatni w komedii 'O co biega?', a jego występ został nagrodzony długimi owacjami widzów. Żartował z nami za kulisami, cieszył się i uśmiechał, tak jak tylko pan Maciej to potrafił. Dlatego dzielimy się tym ostatnim wspólnym wspomnieniem ze sceny. Panie Maćku to był ogromny zaszczyt współpracować z panem. Jesteśmy głęboko poruszeni i przepełnieni żalem" - czytamy na stronie warszawskiego Teatru Capitol.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości