Synowie Małgorzaty Rozenek-Majdan nie spożywają mięsa. Dlaczego?

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Najmłodszy syn Małgorzaty Rozenek-Majdan nie je mięsa

Małgorzata Rozenek-Majdan w najnowszym wywiadzie powiedziała o żywieniu swoich dzieci. Okazało się, że zarówno Tadeusz, Stanisław, jak i mały Henryk nie spożywają mięsa. Skąd taka decyzja?

Małgorzata Rozenek-Majdan często dzieli się z internautami szczegółami ze swojego życia. Dla prezenterki nie ma tematów tabu, o czym wielokrotnie mogliśmy się przekonać. Prywatnie Małgorzata Rozenek-Majdan jest szczęśliwą żoną Radosława Majdana i matką trzech synów: Stanisława i Tadeusza ze związku z Jackiem Rozenkiem i Henryka, którego tatą jest Radosław Majdan.

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Małgorzata Rozenek o in vitro i kościele. "Nie chcieliśmy uciekać od tego świata"
Małgorzata Rozenek o in vitro i kościele. "Nie chcieliśmy uciekać od tego świata"

Synowie Małgorzaty Rozenek-Majdan nie spożywają mięsa

W ostatniej rozmowie z Plejadą prezenterka opowiedziała o żywieniu swoich dzieci. Jak się okazało, jej synowie nie spożywają mięsa, bowiem żona Radosława Majdana przygotowuje tylko dania wegetariańskie.

"Wszystko zaczęło się od tego, że Staś, wtedy ok. 11-letni, po prostu wrócił ze szkoły z takim pomysłem, że on nie chce jeść mięsa ze względów ideologicznych, szkoda mu zwierząt, oglądał dokumenty, a to młode pokolenie jest pokoleniem bardzo mocno ekologicznie rozbudzonym. Uważaliśmy, że to jest świetny pomysł, a prowadzenie domu, który ma dwa rodzaje kuchni, jest trudne, a i tak nasza logistyka jest dość wymagająca, więc pomyśleliśmy sobie, że to dobra okazja, aby przestać jeść mięso" - powiedziała.

Co ciekawe, Małgorzata Rozenek-Majdan już wcześniej miała okresy, w których nie spożywała produktów mięsnych, jednak czasami wracała do nich.

"Ja już wcześniej nie jadłam mięsa, miałam powroty w trakcie ciąż, później znowu je odstawiałam. Tak naprawdę to była największa rewolucja dla Radosława, który nagle został postawiony przed faktem dokonanym, ale świetnie się z tym czuje i sam powiedział, że teraz nie wyobraża sobie powrotu do kuchni mięsnej" - wyznała w rozmowie z Plejadą.

Najmłodszy syn Małgorzaty Rozenek-Majdan jest wegetarianinem od urodzenia

Najmłodszy syn Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana od urodzenia nie je mięsa.

"Najlepsze jest to, że nasz Henryk, który od urodzenia nie je mięsa, źle znosi też laktozę, więc nie je też normalnego nabiału i jest na diecie kompletnie roślinnej, czasami z dodatkiem ryb. W swojej siatce centylowej ma bardzo dobre wyniki, pediatra twierdzi, że to jest idealnie, modelowo rozwijające się dziecko" - dodała.

Jak się okazało, nawet rodzice prezenterki przestali spożywać produkty mięsne.

"To wymaga zmiany myślenia u rodziców i zaangażowania się w szukanie nowych składników w kuchni, ale wbrew pozorom to jest naprawdę bardzo łatwe i ta zmiana szybko następuje. Powiem więcej, nawet moi rodzice przestali jeść mięso, bo tyle od nas słyszeli, jak lepiej człowiek się czuje. Mamy taki zwyczaj badania się całą rodziną raz do roku i te wyniki z roku na rok się polepszają, odkąd jesteśmy na tej diecie" - wyznała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości