Tadeusz Łomnicki miał pięć żon. Maria Bojarska zmarła w wieku 70 lat, była jego ostatnią miłością

Tadeusz Łomnicki, Maria Bojarska
Tadeusz Łomnicki miał pięć żon. Maria Bojarska zmarła w wieku 70 lat, była jego ostatnią miłością
Źródło: Getty Images, Wikipedia/ Xambisk/ Edward Hartwig
Tadeusz Łomnicki był znanym i uwielbianym aktorem. Miał rzesze fanek, które marzyły o życiu u jego boku. Jednak każda z jego pięciu żon twierdziła, że życie w związku z gwiazdorem nie było idyllą. Pomimo wielkiego talentu aktorskiego, nie umiał poradzić sobie z rolą męża.

Tadeusz Łomnicki był znanym polskim aktorem, który ślub brał pięć razy, a cztery z tych związków zakończyły się rozwodem. Miał dwóch synów: Jacka z Haliną i Piotra z czwartą żoną. Jego życie prywatne było pełne zawirowań, choć jego talent cieszył się dużym uznaniem. Aktor zmarł w tajemniczych okolicznościach w 1992 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

SKAZANA3_CZERNECKI_WIEK
Michał Czernecki o wieku. "Niepokoje wieku młodzieńczego mam już za sobą"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Tadeusz Łomnicki – pierwsze małżeństwo z młodzieńczą miłością

Pierwszą żoną Tadeusza Łomnickiego była tancerka Halina, młodzieńcza miłość aktora z czasów tuż po wojnie. Urodził im się syn Jacek, który później wybrał zawód operatora kamery. Niestety, ich małżeństwo nie przetrwało. Rozstali się w 1953 roku. Syn pary Jacek Łomnicki zagrał epizodyczne role w filmach "Człowiek z marmuru" Andrzeja Wajdy i "Mniejsze niebo" Janusza Morgensterna. Zmarł w listopadzie 2009 r.

Tadeusz Łomnicki – drugie małżeństwo z koleżanką z planu

Drugą żona Tadeusza Łomnickiego była realizatorka dźwięku Irena. Poznali się na planie filmu "Pokolenie" Andrzeja Wajdy w 1953 roku i zostali małżeństwem. Jednak ich związek również przetrwał próby czasu. Rozwiedli się w 1960 roku. Irena była córką Polki i Rosjanina, połączonych komunistycznymi poglądami. Podobno niemal od początku małżeństwa myśleli o rozwodzie.

Tadeusz Łomnicki – trzecie małżeństwo z Teresą Sobańską

Trzecią żoną Tadeusza Łomnickiego była Teresa Sobańska - asystentka radiowego teatru dla dzieci. Ponoć kobieta ujęła aktora urodą i arystokratycznym nazwiskiem, a w szczególności koneksjami rodzinnymi z Erwinem Axerem, reżyserem "Kariery Artura Ui". Para pobrała się w 1961 roku, tydzień przed premierą sztuki. Jednak i to małżeństwo zakończyło się rozwodem, głównie z powodu zdrady aktora z Magdaleną Zawadzką. Podobno Teresa Sobańska przez siedem lat wybaczała Tadeuszowi Łomnickiego zdrady.

Tadeusz Łomnicki – czwarte małżeństwo rozbiła przynależność do partii

Czwartą żoną Tadeusza Łomnickiego była nieznana z imienia kobieta, która nie była związana z przemysłem filmowym. Ich małżeństwo również dość szybko się zakończyło, a rozwiedli się w 1974 roku. Na świat przyszedł jego drugi syn Piotr, dziś uznany grafik. Podobno czwarta żona zostawiła Tadeusza Łomnickiego, bo należał do PZPR.

Tadeusz Łomnicki – piąty ślub z Marią Bojarską

Piątą i ostatnią żoną Tadeusza Łomnickiego była Maria Bojarska, muzyk i teatrolog. Para była ze sobą przez 10 lat, po czym wzięła ślub. Maria Bojarska chciała zachować niezależność, pracując jako teatrolog i pisarka. Ich związek zakończył się przed śmiercią aktora w 1992 roku.

Podobno, kiedy Maria Bojarska zaszła w ciążę, aktor zażądał aborcji. Ostatecznie uległa jego naciskom. Często też musiała się mierzyć z zazdrością o inne kobiety. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images, Wikipedia/ Xambisk/ Edward Hartwig

podziel się:

Pozostałe wiadomości