Halina Kowalska odmówiła zagrania w produkcji Andrzeja Wajdy. Powód zaskakuje. "Wszyscy pukali się w głowę"

Halina Kowalska
Halina Kowalska zaskoczyła swoim wyznaniem
Źródło: MWMEDIA
Legenda polskiego filmu z czasów PRL Halina Kowalska podczas jednego z ostatnich wywiadów opowiedziała, dlaczego odmówiła zagrania w "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy. Wszyscy byli zaskoczeni podjętą przez aktorkę decyzją.

Halina Kowalska była ogromną gwiazdą w latach 70. i 80. XX wieku. Widzowie pokochali ją za udział w takich produkcjach jak "Alternatywy 4", "Nie ma róży bez ognia" czy "Nie lubię poniedziałku". Pomimo że aktorka nie jest już czynna zawodowo, to co jakiś czas udziela wywiadów, w których wraca do przeszłości.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

SPOTTVN_CZT_SZYKULSKA_MOJAGENT
Ewa Szykulska o udziale w serialu "Mój Agent"
Ewa Szykulska o udziale w serialu "Mój Agent"

Halina Kowalska odmówiła zagrania u boku Daniela Olbrychskiego

Halina Kowalska jest jedną z docenionych za swoje zasługi artystyczne osób, które jesień życia spędzają w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Gwiazda, która za czasów swojej świetlności była porównywana do Brigitte Bardot, co jakiś czas dzieli się wspomnieniami podczas udzielanych wywiadów. Tak było i tym razem.

Halina Kowalska w rozmowie z portalem se.pl powróciła do czasów, gdy otrzymała propozycję zagrania w filmie Andrzeja Wajdy "Ziemia obiecana". Legenda kina PRL miała wystąpić w nim u boku Daniela Olbrychskiego. Nie chciała jednak przyjąć lukratywnej roli ze względu na rozbierane sceny, jakich się obawiała.

"Gdy Andrzej Wajda kręcił "Ziemię obiecaną" i zaproponował mi rolę kochanki Borowieckiego, którego zagrał Daniel Olbrychski, to ja mu odmówiłam. Wtedy wszędzie była tendencja do rozbierania mnie. Pomyślałam sobie, że skoro Wajda chce, bym zagrała kochankę Olbrychskiego, to na planie będę przez cały czas chodziła naga" - powiedziała legenda kina PRL w programie "Gwiazdy w Skolimowie".

Co ciekawe Halina Kowalska nie dała się przekonać nawet w momencie, gdy osoby z otoczenia dawały jej do zrozumienia, że nie podjęła dobrej decyzji.

"Wszyscy się pukali w głowę. Mówili do mnie: ty jesteś stuknięta, jak ty Wajdzie odmawiasz" - wspomina po latach.

Halina Kowalska
Halina Kowalska zaskoczyła swoją decyzją
Halina Kowalska
Źródło: MWMEDIA

Halina Kowalska poślubiła Włodzimierza Nowaka parę miesięcy przed jego śmiercią

Niedawno głośno było w mediach w związku z życiem prywatnym Haliny Kowalskiej, bowiem gwiazda zdecydowała się poślubić swojego ukochanego, również aktora Włodzimierza Nowaka, z którym razem zamieszkali w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Para była ze sobą związana niemal od 18. roku życia.

W rozmowie z portalem se.pl gwiazda tak wspominała lata swojej młodości u boku aktora:

"Mieliśmy prawie po 18 lat, kiedy się poznaliśmy. Zaczepił mnie, jak szłam z koleżanką po ulicy i zapytał, czy może dołączyć. Zgodziłam się. Usiedliśmy w parku na ławeczce i staliśmy się parą. Ja mu od razu powiedziałam 'Nie dotkniesz mnie, chyba że zostanę twoją żoną'. Szybko się oświadczył. Dwa miesiące brakowało, do tych 18 lat, więc musieliśmy zaczekać. Byłam w niego zapatrzona i całe życie byłam mu wierna" - powiedziała w programie "Gwiazdy w Skolimowie".

Halina Kowalska i Włodzimierz Nowak spędzili ze sobą 64 lata. W 2017 roku podjęli decyzję o przeprowadzce do Domu Artystów i Weteranów w Skolimowie. Na cztery miesiące przed śmiercią aktora artyści zdecydowali się pobrać. Włodzimierz Nowak zmarł 16 marca 2022 r.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości