Teresa Lipowska ujawniła, ile dokładnie zarabia w radiu. Podała konkretną kwotę. "To nie jest tak dużo"

Teresa Lipowska
Teresa Lipowska
Źródło: MWMEDIA
Teresa Lipowska coraz częściej pytana jest o to, ile dostaje emerytury oraz, ile wynoszą jej zarobki. Wybitna aktorka nie zamierza porzucać pracy i wciąż ma zapełniony kalendarz. Oprócz gry w serialu udziela się jeszcze w radiu, które kocha całym sercem. Artystka zdradziła, jakie wynagrodzenia ma za zrealizowaną audycję.

Teresa Lipowska jest na scenie już 67 lat. W dzieciństwie uczyła się grać na fortepianie i nawet ukończyła szkołę muzyczną w Łodzi oraz Wydział Aktorski PWSFTviT. W latach 60. zaczęła pracować w Teatrze Telewizji, rozpoczęła też przygodę z Teatrem Polskiego Radia. Artystka znana jest z kultowych filmów oraz seriali, a jej głos można rozpoznać w bajkach.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Marcin Tyszka zdradził, co kupił za pierwsze zarobione pieniądze
Marcin Tyszka zdradził, co kupił za pierwsze zarobione pieniądze

Teresa Lipowska o zarobkach w radiu i emeryturze

87-letnia Teresa Lipowska czuje się wyśmienicie. Gwiazda w kilku wywiadach podkreślała, że chce żyć jak najdłużej i być aktywna zawodowo do końca swoich dni. Aktorka udzieliła wywiadu dla Świata Gwiazd, w którym pojawił się wątek wysokości jej emerytury. Jednak gwiazda nie zamierzała ujawniać, ile wpływa na jej konto.

"Nie będę mówić ile" – ucięła temat.

Aktorka opowiedziała za to, jak wyglądają jej zarobki w radiu. Stwierdziła, że nie są duże, ale padła konkretną kwotę, jaką bierze za audycję.

"Biorę 200 złotych za audycję, to nie jest tak dużo. A tych audycji w tej chwili nie mam już dużo, bo raczej wszystko jest przewidziane dla młodszych. Natomiast babcie to są pięćdziesięcioletnie, a nie w moim wieku, ale to nieważne. Radio kocham ponad życie" – powiedziała wywiadzie dla Świata Gwiazd.

Dwa lata temu Teresa Lipowska w rozmowie z Plejadą podsumowała 65 lat pracy artystycznej i wyznała, że jest zajęta i nie może narzekać na brak pracy.

"Nie przesiedziałam swojego życia, ciągle się coś działo. Może zawodowo nie wszystko poszło tak, jakbym sobie marzyła, ale nie miałam ani jednego beznadziejnego dnia bez pracy. Właściwie do tej pory w moim kalendarzu prawie wszystkie dni są wypełnione" - powiedziała.

Teresa Lipowska o śmierci męża. Utrata ukochanego wpłynęła na jej aktorstwo

Pierwszym mężem aktorki był Aleksander Lipowski — operator filmowy, którego poślubiła w 1957 roku. Para rozwiodła się po trzech latach małżeństwa. W grudniu 1963 roku Teresa Lipowska wyszła za aktora Tomasza Zaliwskiego. To była prawdziwa miłość. Aktorka była z ukochanym aż do jego śmierci w 2006 roku. Owocem ich miłości jest syn Marcin.

Teresa Lipowska bardzo przeżyła śmierć męża. To doświadczenie wykorzystała w serialu, gdy jej bohaterka musiała pożegnać się z mężem granym przez Witolda Pyrkosza.

"Przełomowe momenty mojego życia, narodziny syna czy śmierć męża, na pewno miały duże znaczenie dla mojego aktorstwa, bo mnie ukształtowały. Gdy odszedł mąż, wpadłam w wielki dół. Na planie 'M jak miłość' czytałam list mojego serialowego męża Lucjana, który napisał go przed samą śmiercią, bo miał złe przeczucia. Poszłam do tego sadu Basi Mostowiak, spojrzałam na ten list, i to było tak, jakbym słyszała mojego Tomka... Mówili, że scena wyszła rewelacyjnie" - wspominała w wywiadzie dla Plejady z 2022 roku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości