Teściowa Katarzyny Figury zeznawała przeciwko synowi. "On ją wykorzystał i próbował zniszczyć"

Katarzyna Figura
Katarzyna Figura
Źródło: MWMEDIA
Katarzyna Figura zdecydowała się jeszcze raz wrócić do tragicznych wspomnień sprzed lat. W karkołomnej walce z byłym mężem, który przez długie lata torturował ją i poniżał, mogła liczyć na wsparcie wyjątkowej osoby. To teściowa stanęła po jej stronie, gdy najbardziej tego potrzebowała.

O horrorze, jakiego przez lata doświadczała we własnym domu, Katarzyna Figura w 2012 roku postanowiła zawalczyć o siebie i córki. Zdecydowała się opowiedzieć światu o przemocy, jaką stosował wobec niej mąż, Kai Schoenhals.

"To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak cię ktoś kopnie w kość piszczelową?" - mówiła w rozmowie z "Vivą!" w 2012 roku.

Katarzyna Figura tłumaczy skąd pomysł na niebieskie włosy

Teściowa Katarzyny Figury wsparła ją w najgorszym momencie

Ku zdziwieniu opinii publicznej i w obliczu niekończącego się procesu rozwodowego, za aktorką murem stanęła jej teściowa, która zdecydowała się na szokujące wyznania. Dorothy Morton postanowiła też wystąpić w sądzie, składając zeznania obciążające własnego syna. Wspominała nawet, że i jej samej groził śmiercią.

"Mój syn nie jest w stanie kochać nikogo innego poza samym sobą. On ją wykorzystał i próbował zniszczyć. Boję się o nią i jej córki, że syn zrobi im coś strasznego" - mówiła Dorothy Morton dla "Życia na gorąco".

Być może właśnie dlatego Kai Schoenhals utrudniał spotkanie córek z ich babcią, gdy ta była już bliska śmierci. O tym wyjątkowym spotkaniu, które doszło do skutku z pomocą urzędników, Katarzyna Figura opowiedziała w ostatnim wywiadzie. Jej teściowa miała już czekać tylko na pożegnanie z nią i z wnuczkami. To wtedy Dorothy Morton zwróciła się do synowej słowami, które miała zrozumieć dopiero, gdy odreagowując wieloletni stres, otarła się o śmierć.

"'Kasia, nie martw się, ja będę ok'. I wskazała na mnie palcem: 'I ty też będziesz ok'" - wspominała Katarzyna Figura w rozmowie z "Vivą!".

Katarzyna Figura opowiedziała o problemach zdrowotnych

Aktorka wiąże te słowa z późniejszym pobytem w szpitalu. Ból brzucha okazał się zwiastować poważne problemy zdrowotne, których leczenie wiązało się z poważną operacją.

"W szpitalu okazało się, że nastąpiła perforacja ścian jelita grubego i częściowo ściany żołądka. Całe szczęście, że nie było sepsy. Lekarz skontaktował się z moimi córkami i uświadomił nam, że operacja jest konieczna, ale istnieje poważne zagrożenie życia" - wspominała w ostatnim wywiadzie z "Vivą!"

W czasie długiej rekonwalescencji aktorka diametralnie zmieniła swoje życie, w końcu mając czas dla samej siebie. Dziś nadal jest w trakcie powrotu do zdrowia.

"Cieszę się, że Kasia zamknęła trudny rozdział i zaczyna nowy. Jest spokojniejsza, uśmiechnięta i może myśleć już tylko o sobie. Kibicowałam jej i nadal będę to robić. Jest wspaniałą kobietą, matką i córką" - mówiła wtedy ukochana teściowa gwiazdy.

Sprawa rozwodowa Katarzyny Figury i Kaia Schoenhalsa ostatecznie zakończyła się dopiero w 2021 roku i trwała blisko 10 lat.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości