Testament Arethy Franklin został zatwierdzony. Kto otrzyma majątek diwy?

Aretha Franklin
Testament Arethy Franklin. Kto otrzyma jej posiadłość?
Źródło: Getty Images
Aretha Franklin zmarła pięć lat temu. Pozostawiła dwa testamenty, w których przedmiotem sporu przez wiele lat było określenie, kim jest ich główny spadkobierca. Artystka miała czterech synów, ale dwóch z nich najbardziej walczyło o majątek po zmarłej matce. Królowa soulu pozostawiła po sobie dom, suknie, biżuterię i wiele innych cennych przedmiotów. Wreszcie sąd podjął decyzję, który testament gwiazdy jest ważny.

Aretha Franklin była i nadal jest niekwestionowaną gwiazdą. Zdobyła aż 18 nagród Grammy. Utwory takie jak: "Respect" czy "I Say a Little Prayer" w jej wykonaniu przeszły do historii. Artystka była pierwszą kobietą, która została przyjęta do Rock and Roll Hall of Fame. Sporo mówiło się o jej życiu prywatnym, a od kilku lat poruszany jest wątek jej ostatniej woli.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

22032023_SZAFYGWIAZD_JEZOWSKA_ROZMOWAKANAPA2
#SZAFYGWIAZD Majka Jeżowska o prawdziwym imieniu i wizerunku silnej kobiety
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Testament Arethy Franklin. Kto otrzyma jej posiadłość?

Aretha Franklin zmarła 16 sierpnia 2018 w wieku 76 lat po ciężkiej chorobie. Piosenkarka walczyła z rakiem trzustki, który zdiagnozowano u niej w 2010 roku. Lekarze orzekli, że to rak nieoperacyjny. Królowa soulu doczekała się czterech synów. Pierwszy raz zaszła w ciążę w wieku 12 lat. Na świat przyszedł Clarence, który dostał imię na cześć ojca Arethy. Trzy lata później artystka znów urodziła. Drugiego syna nazwała Edward. Następnie diwa była żoną swojego menedżera Teda Whita. Miała z nim syna Teda Juniora. Owocem związku z Kenem Cunnighamem był czwarty syn Kecalf Cunningham.

Po śmierci piosenkarki sądzono, że nie pozostawiła ona żadnego testamentu i cały majątek zostanie podzielony między jej czterech synów. W 2019 r. siostrzenica artystki znalazła w domu zmarłej ciotki w Detroit dwa różne dokumenty. Jeden w zamkniętej szafce i pochodzący z 2010 r., a drugi — w sofie pod poduszką i spisany w 2014 r.

W pierwszej wersji jako głównego spadkobiercę wymieniono syna Teda White'a. Pozostałe dzieci Arethy Franklin twierdziły, że ostateczna wolna ich matki została spisana w 2014 roku. W drugiej wersji testamentu głównym spadkobiercą został najmłodszy syn gwiazdy. Co ciekawe, w pierwszej wersji dokumentu był wymógł dotyczącego wykształcenia. Wskazano, że Kecalf i Edward "muszą uzyskać certyfikat biznesowy lub stopień naukowy", by skorzystać z majątku.

Zgodnie z dokumentem Kecalf Franklin i wnuki artystki mieli odziedziczyć dom wyceniony w chwili śmierci wokalistki na 1,1 mln dolarów. Suknie Arethy Franklin miały zostać sprzedane na aukcji lub przekazane Smithsonian Institute w Waszyngtonie.

Testament Arethy Franklin. Postanowienie sądu

W końcu sąd podjął decyzję w sprawie testamentu Arethy Franklin. 11 lipca ława przysięgłych uznała, że ważny pozostaje dokument z 2014 r. znaleziony po śmierci Arethy Franklin w sofie. Głównym spadkobiercą zostaje więc Kecalf Franklin.

Kecalf i jego dzieci odziedziczą dom Arethy Franklin w Bloomfield Hills w stanie Michigan oraz jej pojazdy. Tantiemami bracia mają podzielić się po równo. Najstarszy syn artystki nie bierze udziału w sporze, ponieważ z powodu choroby psychicznej jest ubezwłasnowolniony i mieszka w domu opieki w Michigan.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości