Tom Sizemore nie żyje. Rodzina żegna 61-letniego aktora "Szeregowca Ryana"

Zmarł Tom Sizemore
Tom Sizemore nie żyje
Źródło: Getty Images
Tom Sizemore nie żyje. 19 lutego trafił w stanie krytycznym do szpitala. Powodem było pęknięcie tętniaka mózgu. Rodzina aktora usłyszała straszną diagnozę. Lekarze zostawili jej do pojęcia decyzję o odłączeniu mężczyzny od aparatury podtrzymującej życie. Gwiazdor "Szeregowca Ryana" zmarł w szpitalu. Byli przy nim jego dwaj synowie oraz brat.

Tom Sizemore 19 lutego został znaleziony nieprzytomny w swoim domu w Los Angeles. Przewieziono go do szpitala, gdzie przebywał w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii. W poniedziałek 27 lutego jego menedżer Charles Lago przekazal mediom, że lekarze nie mają już nadziei na poprawę jego stanu.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN
Źródło: TVN

Tom Sizemore nie żyje

Tom Sizemore zmarł 3 marca we śnie w szpitalu Saint Joseph Medical Center w Burbank w Kalifornii. Byli przy nim jego dwaj synowie oraz brat, Paul Sizemore.

"Był większy niż życie. Wpłynął na moje życie bardziej niż ktokolwiek inny. Był utalentowany, kochający, szczodry i każdemu zapewniał doskonałą rozrywkę, dzięki swoim żartom i umiejętności opowiadania historii. Jestem wstrząśnięty jego odejściem i zawsze będę za nim tęsknił" - przekazał w oświadczeniu Paul Sizemore.

Kim był Tom Sizemore? Kariera i trudna przeszłość aktora

Tom Sizemore zasłynął z udziału w takich filmach jak: "Gorączka", "Szeregowiec Ryan", "Czerwona Planeta", "Helikopter w ogniu" i Pearl Harbor. Były to w większości drugoplanowe role. Wystąpił także w serialu "Twin Peaks". W pamięci widzów z pewnością pozostanie rola sierżanta we wspomnianym wcześniej dramacie wojennym Stevena Spielberga "Szeregowiec Ryan". Tom Sizemore był nominowany za nią do nagrody Satelity. Z kolei za postać Bobby'ego Battona w dreszczowcu "Pod ochroną" otrzymał nominację do Złotego Globu dla najlepszego aktora w miniserialu lub filmie telewizyjnym.

Był uzależniony od narkotyków. Z tego powodu rozwiódł się z pierwszą żoną. W 2005 roku został ojcem, jego ówczesna partnerka urodziła mu bliźnięta. Dwa lata później trafił do aresztu za posiadanie metamfetaminy, a w lutym 2017 usłyszał dwa zarzuty stosowania przemocy domowej. W tym samym roku został oskarżony o molestowanie seksualne 11-latki. Do zdarzenia miało dojść w 2003 na planie filmowym w Utah.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości