Tomasz Barański szczerze o nowotworze. "Początek był bardzo ciężki"

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Tomasz Barański miał kłopoty ze zdrowiem

Tomasz Barański w rozmowie z Edytą Hebruś po raz pierwszy tak szczerze opowiedział o problemach ze zdrowiem, z którymi zmagał się prawie 10 lat temu. Słynny tancerz usłyszał wówczas mrożącą krew w żyłach diagnozę - rak moczowodu. Choreograf przyznał, że choroba nowotworowa wiele zmieniła w jego życiu.

Tomasz Barański prawie dekadę temu dowiedział się, że choruje na nowotwór. Lekarze wykryli u niego guza moczowodu, gdy był u szczytu swojej kariery. Tancerz nigdy nie ukrywał, że choroba bardzo wpłynęła na życie jego i najbliższych, jednak nigdy nie opowiadał publicznie o swoich problemach ze zdrowiem. Teraz w rozmowie ze swoją byłą partnerką, a obecnie przyjaciółką Edytą Herbuś po raz pierwszy opowiedział o tych trudnych dla niego chwilach.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować" Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Tomasz Barański po raz pierwszy otworzył się na temat choroby

Tomasz Barański i Edyta Herbuś znają się od dziecka. Słynni tancerze w pewnym momencie swojej znajomości postanowili wnieść ją na wyższy poziom i zostali partnerami. Przez kilka lat stanowili jedną z najbardziej zgranych par w polskim show-biznesie i wiele razem przeżyli.

Para rozstała się, jednak od początku utrzymywali ze sobą przyjacielskie relacje. Jakiś czas później Tomasz Barański dowiedział się, że ma raka. Niedawno Edyta Herbuś wcieliła się w rolę dziennikarki serwisu Plejada i przeprowadziła wywiad z Tomaszem Barańskim. Jej były partner po raz pierwszy otworzył się na temat choroby nowotworowej.

"Początek był bardzo ciężki. Dlatego staram się szczerze rozmawiać z ludźmi, którzy dowiadują się, że mają raka, że najpierw trzeba zachować spokój, dowiedzieć się wszystkiego, a dopiero później panikować" - powiedział.

Edyta Herbuś w momencie, gdy przyjaciel usłyszał diagnozę, była za granicą z nowym partnerem. Tancerka wróciła wspomnieniami do tego momentu. Bardzo to przeżyła.

"Byłam we Włoszech z moim ówczesnym chłopakiem, Mariuszem i odebrałam od ciebie telefon z taką wiadomością i paniką w twoim głosie, że mnie zmiotło totalnie. Zwiedzaliśmy jakiś piękny kościół. Wyszłam przed wejście, kucnęłam i po prostu razem płakaliśmy. Ta panika była takim ciężarem, że aż ciężko było oddychać. Jak sobie razem popłakaliśmy, to to jakby przepłynęło w taki sposób, że wezbrało we mnie totalną pewnością, że wszystko będzie dobrze. Jak teraz o tym opowiadam, to czuję tamto bijące serce" – wyznała.

Tomasz Barański od dawna spodziewał się, że zachoruje na nowotwór

Tomasz Barański przyznał, że dzięki chorobie oczyścił swoje otoczenie i przeszedł życiową zmianę. Tancerz ostatecznie wygrał walkę z chorobą i dziś motywuje innych do tego, by się nie poddawali.

"Od momentu choroby wiele rzeczy się zmieniło w moim życiu. Ludzie, otoczenie – takie oczyszczenie. U mnie się bardzo dużo zmieniło. Totalnie się zmieniła sytuacja w moim życiu. Zostawiłem za sobą pewne sprawy, które uciskały, ciążyły, chodziłem jak w za ciasnych butach. To mi dodało siły, żeby to zmienić" - powiedział.

Edyta Herbuś podczas rozmowy przypomniała sobie, że Tomasz Barański kiedyś wyznał jej, że zawsze czuł, że w końcu zachoruje na nowotwór. Teraz tancerz rozwinął temat swoich obaw.

"Paliłem papierochy od szóstej klasy szkoły podstawowej i nie mogło się to inaczej skończyć. Guz moczowodu występuje tylko u palaczy" - wyznał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości