Syn Wojciecha Młynarskiego upamiętnił artystę na TOP OF THE TOP Sopot Festival. Polały się łzy

Jan Emil Młynarski, Wojciech Młynarski
Syn Wojciecha Młynarskiego upamiętnił artystę na TOP OF THE TOP Sopot Festival
Źródło: MWMEDIA
Na scenie Opery Leśnej wybrzmiały najważniejsze polskie przeboje. Koncert pod hasłem #MAGICWORDS zakończył trwający cztery dni TOP OF THE TOP Sopot Festival. W ostatnim dniu wydarzenia wystąpił również syn Wojciecha Młynarskiego, który wykonał jeden z najpopularniejszych utworów artysty. Po wszystkim skierował kilka słów do publiczności, która nie kryła wzruszenia.

W czwartkowy wieczór dobiegło końca najważniejsze muzyczne wydarzenie tego roku. Za nami TOP OF THE TOP Sopot Festival, podczas którego na deskach Opery Leśnej zaprezentowały się największe nazwiska w branży. Nie zabrakło również koncertu artystów nominowanych do Bursztynowego Słowika. Ostatecznie po statuetkę sięgnął muzyczny duet, który w ostatnim czasie może odnotować naprawdę sporo sukcesów - zespół Kwiat Jabłoni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

LIDIAKAZEN_RAMOWKA
Lidia Kazen o nowościach w TVN. Grube miliony do wygrania i Maciej Stuhr z własnym programem

Syn Wojciecha Młynarskiego na scenie Opery Leśnej

Szczególnie ostatni dzień TOP OF THE TOP Sopot Festival należał do wyjątkowych. Podczas koncertu odbywającego się pod hasłem #MAGIC WORDS gwiazdy takie jak m.in.: Mrozu, Igor Herbut, Krystyna Prońko, Kayah czy Rubens wykonali największe polskie przeboje.

Tego wieczoru na sopockiej scenie zaprezentował się także Jan Emil Młynarski — polski wokalistka, multiinstrumentalista, kompozytor i dziennikarz. Przede wszystkim jednak muzyk jest synem Wojciecha Młynarskiego, który w branży zapisał się złotymi literami — w końcu przez niektórych uważany jest za najwybitniejszego twórcę tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego w Polsce. W trakcie czwartkowego koncertu Jan Emil Młynarski zaśpiewał jeden z najpopularniejszych utworów, który wyszedł spod ręki poety, mianowicie "Jesteśmy na wczasach". Wielu fanów muzyki zgromadzonych w sopockiej Operze Leśnej nie kryło wzruszenia i ochoczo wstawało z miejsc, by oddać hołd zmarłemu w 2017 roku artyście.

Po wyjątkowym występie syn Wojciecha Młynarskiego postanowił skierować do publiczności kilka słów.

To miejsce było [dla niego] naprawdę specjalne. Był czasami królem tej sceny. Również Grandu, Monciaka i mola. (…) Usłyszeliśmy już tutaj kilka jego piosenek. Usłyszymy jeszcze więcej. Proszę o brawa dla kogoś, kto kochał Sopot i w czyim imieniu dzisiaj występuję. Trzy i pół tysiąca piosenek [napisał - przy. aut.] dla was
- powiedział Jan Emil Młynarski.

Kim jest Jan Emil Młynarski?

Wojciech Młynarski był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną, piosenkarką i aktorką Adrianną Godlewską, wziął ślub w 1964 roku. Mieli razem troje dzieci: Agatę, Paulinę i Jana. Rozwiedli się w 1993 roku. Druga żona Wojciecha Młynarskiego miała na imię Jadwiga, para rozwiodła się w 2008 roku. Wojciech Młynarski pochowany jest w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

Córki popularnego artysty są szeroko rozpoznawalne: Agata Młynarska oraz Paulina Młynarska-Moritz są dziennikarkami oraz prezenterkami telewizyjnymi. Zdecydowanie najmniej media rozpisują się na temat syna. Jan Emil Młynarski jest bowiem muzykiem, znawcą i popularyzatorem polskiej muzyki z lat 1918–1949, jak i propagatorem życiorysów wykonujących ją artystów. Mężczyzna również związał się z dziennikarstwem — przez kilka lat związany był z Programem Trzecim Polskiego Radia oraz Radiem Nowy Świat. W swojej karierze współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: WWO, Kayah, Gaba Kulka czy Gordon Haskell. W czerwcu 2023 ukazała się jego płyta z przedwojennymi piosenkami zatytułowana "Narkotyki". 

Prywatnie jest dumnym ojcem dwóch córek, a jego żona jest dziennikarką.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości