Ulubieniec Elżbiety II nagle zniknął z otoczenia króla. W tle skandal obyczajowy na brytyjskim dworze

Król Karol III, królowa Kamila, Jonathan Thompson
Król Karol III, królowa Kamila, Jonathan Thompson
Źródło: Getty Images
Jonathan Thompson był jednym z ulubionych ochroniarzy zmarłej Elżbiety II. Jego obecność u boku królowej i niezwykła uroda sprawiły, że stał się on bardzo rozpoznawalną postacią. Po objęciu tronu przez Karola III często towarzyszył mu podczas oficjalnych uroczystości. Zainteresowanie mediów wzbudziło ostatnio jego nagłe zniknięcie z otoczenia króla. Powodem jego absencji ma być skandal, który wybuch na bytyjskim dworze.

Jonathan Thompson był ważną postacią obecną podczas ceremonii królewskich, dlatego też zyskał popularność jako postać publiczna. Jego przystojna aparycja i prezencja sprawiły, że szybko stał się sensacją na brytyjskim dworze. Media oszalały na jego punkcie, określając go mianem "ciacha" i "gorącego koniuszego".

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Jonathan Thompson był ulubieńcem Elżbiety II

Przez wiele lat Jonathan Thompson był jednym z najwyższych rangą ochroniarzy królowej Elżbiety II. Po jej śmierci awansował na stanowisko głównego królewskiego koniuszego. Dawniej była to osoba zajmująca się zarządzaniem stadninami i stajniami na dworze królewskim, a obecnie jest to tytuł honorowy nadawany ważnym pracownikom brytyjskiego dworu.

O tym, jak ważną postacią był Jonathan Thompson, może świadczyć fakt, że był jedną z osób, która szła za trumną Elżbiety II w procesji do pałacu Westminster, a podczas koronacji stał tuż obok Karola III, gdy ten podpisywał proklamację. Od wielu miesięcy pełnił funkcję bliskiego współpracownika Karola III i jego małżonki, królowej Kamili. Regularnie towarzyszył królowi podczas różnych wydarzeń.

W zeszłym roku wraz z królem szedł w bożonarodzeniowej procesji do kościoła w Sandringham. Powitał też prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego podczas jego podróży do Wielkiej Brytanii w lutym ubiegłego roku i eskortował ówczesną premier Liz Truss na spotkanie z królem w pałacu Buckingham w październiku 2022 r. Widziano go także obok księcia Harry'ego i Meghan Markle podczas obchodów Platynowego Jubileuszu Elżbiety II w czerwcu 2022 r. Oprócz tego opiekował się także powozami, autokarami i rolls-royce'ami monarchy, których używano podczas uroczystości państwowych.

Jednak ostatnio zauważono nieobecność Jonathana Thompsona w otoczeniu Karola III. Jego absencja na niedawnym spotkaniu króla z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem zaczęła budzić różne spekulacje.

Romans na brytyjskim dworze

Według informacji podanych przez magazyn "The Times", który powołuje się na źródła w pałacu, Jonathan Thompson został zdegradowany. Choć wciąż pełni funkcję koniuszego króla i królowej, nie pracuje już na tak eksponowanym stanowisku, jak wcześniej. Co doprowadziło do tej kontrowersyjnej decyzji?

Według relacji "The Times" Jonathan Thompson ma teraz pomagać Karolowi III i królowej Kamili w ich prywatnych sprawach, ale musi unikać pojawiania się publicznie. Według doniesień medialnych przyczyną ma być skandal obyczajowy z udziałem 40-latka. Miał on odjeść od żony i związać się z siedem lat młodszą szefową PR-u.

Za tą decyzją może stać fakt, że Thompson rozstał się z żoną Karoliną, z którą mieszkał w Surrey i związał z 33-letnią szefową PR Olivią Lewis. Para poznała się, gdy kobieta pracowała dla króla Karola i królowej Kamili. Kobieta jest dyrektorką ds. PR i ma wiele powiązań z rodziną królewską. Jej ojciec, Simon Lewis, nie tylko pracował dla samej monarchii, ale był także szefem ds. komunikacji w trakcie panowania królowej Elżbiety II w burzliwym okresie po śmierci księżnej Diany
- czytamy w "The Times".

Brytyjska prasa bulwarowa spekuluje, że król nie był w stanie tolerować skandalu na dworze i postanowił odebrać Jonatanowi Thompsonowi dotychczasowe prestiżowe stanowisko. Decyzja Karola III miała być ukaraniem go za romans pozamałżeński.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości