Ustalono przyczynę śmierci Piotra Wysockiego. Prokuratura przekazała informacje

Nowe informacje w sprawie zmarłego w pożarze Piotra Wysockiego
Nowe informacje w sprawie zmarłego w pożarze Piotra Wysockiego
Źródło: Getty Images/Facebook
Piotr Wysocki zmarł niespodziewanie 26 marca tego roku. Aktor znany m.in. z serialu "Czterej pancerni i pies" został odnaleziony martwy w spalonym domu. Teraz prokuratura ustaliła przyczynę śmierci artysty.

Piotr Wysocki został odnaleziony martwy 26 marca w niedzielę, w zgliszczach spalonego domku w Trzcińcu, który wynajmował. Pożar budynku gasiło aż 8 zastępów straży pożarnej. O śmierci artysty poinformował w mediach społecznościowych jego syn Jan Niewada-Wysocki.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Poznano przyczynę śmierci Piotra Wysockiego

Biegli natychmiast rozpoczęli śledztwo, aby wykluczyć udział osób trzecich w pożarze. Według wstępnych ustaleń ogień musiał pojawić się w sypialni aktora.

"Strażacy pokazywali nam, że płomienie musiały pojawić się koło łóżka, bo tam było najbardziej wypalone. Chyba pożar zaczął się od lampki. Pan Piotr mówił dzień wcześniej, że słyszy w domu dziwny dźwięk, takie pykanie, ale myślał, że to telewizor się psuje" - mówił jeden z sąsiadów aktora w rozmowie z "Faktem".

Prokuratura zleciła również przeprowadzenie sekcji zwłok, z której wynika, że aktor zginął w pożarze.

"Mamy wstępne wyniki badań sekcyjnych. Zaznaczam, że na szczegółowe trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Lekarze dziś ustalili, że ciało nie miało żadnych innych obrażeń poza pożarowymi. To te ostatnie spowodowały śmierć mężczyzny" – mówiła Agnieszka Kępka, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie w rozmowie z "Faktem".

Prokuratura niebawem ma wydać ciało rodzinie, aby mogli go pochować.

Piotr Wysocki — kim był?

Piotr Wysocki przyszedł na świat 13 kwietnia 1936 r. w Toruniu. Ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie i przez wiele lat pracował w lubelskim Teatrze im. Stefana Żeromskiego, znanym również jako Teatr Osterwy. Widzowie uwielbiali go za jego role w takich dużych produkcjach jak "Popioły", gdzie zagrał księcia Jana Gintułę, oraz w "Czterech pancernych i psie", gdzie wcielił się w postać porucznika Kozuba.

W kultowym serialu "Kariera Nikodema Dyzmy" zagrał hrabiego Koniecpolskiego u boku Romana Wilhelmiego. W 2015 r. pojawił się również w roli epizodycznej w filmie "Panie Dulskie". Piotr Wysocki był dwukrotnie żonaty i miał dwóch synów: Jana Niewadę-Wysockiego oraz muzyka rockowego Piotra Wysockiego.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Facebook

podziel się:

Pozostałe wiadomości