Gwiazdy

Wernisaż "Lepsze jutro dla Ukrainy". Majka Jeżowska o swoim zdjęciu na aukcji

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Reporter:
Aleksandra Głowińska
Majka Jeżowska na wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy"

Majka Jeżowska wzięła udział w wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy" oraz aukcji prac z sesji fotograficznej, której bohaterami byli ukraińscy uchodźcy oraz polskie gwiazdy. W rozmowie z Aleksandrą Głowińską dla serwisu cozatydzien.tvn.pl opowiedziała o tym wydarzeniu.

Wernisaż "Lepsze jutro dla Ukrainy" odbył się 23 czerwca 2022 roku w wyjątkowej przestrzeni N12A konceptu twórczego Łukasza Urbańskiego. Majka Jeżowska od wielu lat jest ambasadorką Fundacji Ronalda McDonalda. Nie mogłoby jej zatem zabraknąć na tym wydarzeniu.

Wernisaż "Lepsze jutro dla Ukrainy". Majka Jeżowska o swoim zdjęciu

Majka Jeżowska jest ambasadorem Fundacji Ronalda McDonalda, która jest współorganizatorem wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy", więc nie mogło jej zabraknąć również na charytatywnej sesji fotograficznej. Wokalistka opowiedziała o swojej fotografii wystawionej na aukcję. Cały dochód z jej sprzedaży trafi do dzieci i rodzin z Ukrainy, które zatrzymały się w fundacyjnym domu.

- Moje zdjęcie jest chyba najbardziej kolorowe z tego co widzę, ale chodziło o to, żeby każdy był sobą. Moją partnerką jest piękna ukraińska wokalistka Julia. To zdjęcie zrobiono nam bardzo szybko, więc to była czysta przyjemność. Naprawdę jestem zauroczona pomysłem i tym, jak pięknie to wszystko jest zorganizowane. Cieszę się, że jestem częścią tego wydarzenia - wyjaśniła Majka Jeżowska.

Aleksandra Głowińska zapytała gwiazdę, jakie emocje towarzyszyły jej podczas sejsji zdjęciowej.

- Emocje były wynikiem spotkania z dziewczyną, która przyjechała na początku wojny do Polski z mężem. Również jest wokalistką. Wcześniej opowiedziała mi całą swoją historię, wiec jak już usiadłyśmy do pozowania, to rozumiałam jej decyzję i znałam ją troszkę, więc tylko objęłam ją ramieniem i to zostało uchwycone. Taka jakaś czułość jakbym ją chciała przytulić i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze. Czasami jakiś ruch, pozycja ciała nabiera więcej znaczenia, niż nam się wydaje i na tej fotografii chyba to bardzo dobrze widać, że jest taka czułość w tej naszej relacji - wyjaśniła piosenkarka.

Majka Jeżowska stwierdziła też, że z chęcią zaprosi swoją partnerkę z sesji do wspólnego występu.

- Julią zaopiekowała się teraz Ania Rusowicz i koncertują razem w Polsce. Troszkę było już za późno, żeby ja zaprosić do moich występów, ale wybierają się na fajny festiwal do Kazimierza, na Kazimiernikejszyn, wiec być może ją zaproszę - powiedziała.

Majka Jeżowska na zdjęciu na aukcję charytatywną dla Ukrainy
Majka Jeżowska na zdjęciu na aukcję charytatywną dla Ukrainy Źródło: Fundacja Ronalda McDonalda
Majka Jeżowska na wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy"
Wernisaż "Lepsze jutro dla Ukrainy". Majka Jeżowska o swoim zdjęciu na aukcji

 Majka Jeżowska ambasadorką Fundacji Ronalda McDonalda

Domy Ronalda McDonalda to miejsca, dzięki którym rodzice małych pacjentów Szpitali Dziecięcych mogą być bliżej swoich dzieci. Dom Ronalda McDonalda dostał niedawno Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszawy. Został nagrodzony za prostotę, umiar i idealne dopasowanie do sąsiedztwa.

- Ten dom jest naszą dumą. A będziemy budować kolejne. Pierwszy powstał siedem lat temu w Krakowie. Ten dom to jest taka przystań dla wszystkich rodzin, które chcą być blisko swojego chorego dziecka, dlatego zawsze te domy są budowane na terenie szpitala dziecięcego. To są właściwie takie bezpłatne hotele czterogwiazdkowe. Ale idea jest taka, żeby mama była blisko dziecka, bo wtedy dziecko zdrowieje szybciej - wyjaśniła Majka Jeżowska.

- To połączenie tej aukcji i tego co robi, na co dzień Fundacja Ronalda McDonalda jest po prostu cudowne - podsumowała gwiazda.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Reporter: Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości