Wiemy, co stało się z psami królowej Elżbiety II. Sarah Ferguson zdradziła szczegóły

Królowa Elżbieta II
Co stało się z psami Królowej Elżbiety II
Źródło: Getty Images Europe
Królowa Elżbieta II była miłośniczką zwierząt. W chwili śmierci miała dwa psy rasy corgi: Muicka i Sandy. Po odejściu monarchini pupile trafiły pod opiekę nowego właściciela. U kogo są i jak czują się czworonogi królowej?

Królowa Elżbieta przez całe życie była wierna jednej rasie psów — corgi. Uważała ją za szlachetną. W ciągu całego życia miała około 30 psów. Prowadziła nawet hodowlę rasy, którą postanowiła zamknąć w 2015 roku na wypadek swojej śmierci. Nie chciała, aby jej ukochane czworonogi pozostały bez opieki.

Psy były dla królowej terapią i pocieszeniem w trudnych chwilach. Dlatego właśnie kiedy książę Filip trafił do szpitala, książę Andrzej postanowił podarować mamie na poprawę humoru dwa psy. Były to dwa szczeniaki: Muick i Fergus. Jeden z nich niestety zmarł. Syn królowej postanowił więc dać jej innego szczeniaka, suczkę Sandy. Tak oto Sandy i Mucik stały się ostatnimi czworonogami królowej.

kubicka modeling
Sandra Kubicka radzi młodym modelkom. "Skończcie najpierw szkołę"
Sandra Kubicka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o ciemnych stronach modelingu oraz o tym, jak na przestrzeni lat zmieniła się branża. Przy okazji gwiazda zwróciła się do młodych dziewczyn, które marzą o zrobieniu kariery na wybiegu.

Sarah Ferguson i książę Andrzej opiekują się psami Elżbiety II

Książę Andrzej wraz ze swoją żoną postanowili zaopiekować się czworonogami królowej Elżbiety II. Jak mówi Sarah Ferguson, jest to dla nich wielki zaszczyt. Z okazji swoich urodzin kobieta opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcia z Muickiem i Sandy. Na fotografii widać jak psy są szczęśliwe i spędzają aktywnie czas w ogrodzie. Tym samym jest to pierwsze zdjęcie czworonogów od czasu śmierci ich właścicielki. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej zastanawiają się, jak czują się psy po odejściu Elżbiety II. Po tych zdjęciach nie ma wątpliwości, że są w dobrych rękach. 

Co ciekawe, Sarah Ferguson i książę Andrzej, mimo że są po rozwodzie, to wciąż mieszkają razem. Opiekują się psami królowej w Royal Lodge w Windsorze. Jak sami mówią na łamach brytyjskich mediów, są najszczęśliwszą rozwiedzioną parą na świecie. Ich przyjacielskie relacje nie dziwią już nikogo. Teraz wspólnie dzielą się obowiązkami dotyczącymi psów monarchini.

Książę Andrzej - afera seksualna

W 2019 roku książę Andrzej stał się bohaterem afery seksualnej w Wielkiej Brytanii. Były mąż Sary Ferguson został oskarżony o napaść seksualną na 17-letniej dziewczynie Virginii Giuffre. W sprawę był też uwikłany amerykański przestępca seksualny Jeffrey Epstein. Książę Andrzej nie przyznał się do winy. W listopadzie 2019 roku, aby nie budzić podejrzeń, postanowił wycofać się z życia publicznego i pełnienia królewskich obowiązków.

Organizacje, którym patronował, zdecydowały się na zakończenie współpracy z nim. Książę Andrzej stracił nie tylko dobre imię, ale też nie otrzymuje uposażenia przysługującego aktywnie działającym członkom rodziny królewskiej. Książę Yorku aktualnie żyje ze swoją byłą żoną w Royal Lodge w Windsorze, gdzie opiekuje się psami swojej zmarłej matki. Na ten moment nie wiadomo, czym będzie zajmował się w przyszłości.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj więcej o Królowej Elżbiecie:

Autor: Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości