Wojciech Mann ma postanowienie w sprawie emerytury. "Na złość tym, którzy by chcieli, żebym już zniknął"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
fakt.pl
Wojciech Mann przejściu na emeryturę i swoim synu

25 stycznia Wojciech Mann skończył 75 lat. W najnowszym wywiadzie mówi, czy w ogóle myśli o przechodzeniu na emeryturę. Słynny radiowiec ma dorosłego syna Marcina Manna, który poszedł w jego ślady. Dziennikarz zdradził, czy zdarza się, że wytyka synowi błędy w jego pracy.

Wojciech Mann może pochwalić się wieloma sukcesami w zawodzie dziennikarza i prezentera. Ma doświadczenie w pracy w telewizji oraz w radiu. Przez wiele lat tworzył autorskie audycje muzyczne, z których jest najbardziej znany. Jego głos świetnie sprawdził się również w dubbingu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Katarzyna Grabowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Katarzyna Grabowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?" Katarzyna Grabowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"

Wojciech Mann nie przechodzi na emeryturę. Czym zajmuje się oprócz pracy w radiu?

Wojciech Mann zajmował się również pisaniem piosenek. Napisał tekst do m.in. "Znajdziesz mnie znowu" Zbigniewa Wodeckiego, "Bright Days Will Come" Urszuli Sipińskiej oraz "Ja nie mogłam mieć serc dwóch" Anny Jantar. W wywiadzie dla "Faktu" stwierdził, że już nie pisze.

"Już dawno to odpuściłem, bo byłem niezadowolony z tych piosenek i one mi się nie podobały. Uważałem, że są lepsi ode mnie i nie ma powodu, żebym się wpychał tam, gdzie twórcy są na swoim miejscu" - uznał.

Dziennikarz pochwalił się, że ostatnio przetłumaczył książkę dla dzieci i ma sporo zajęć, które są odskocznią od działalności radiowej. Na pytanie, czy jest granica wieku, do której będzie pracował w radiu, odpowiedział: "granicę wyznacza chyba fizyczność".

"Tak długo, jak będę z siebie wydobywał jakiś w miarę artykułowany głos i będę miał coś do powiedzenia, to będę próbował, o ile mnie nie wywalą. Podejrzewam, że każdy człowiek ulega tym samym ograniczeniom. Jeśli przyjdzie, oby jak najpóźniej, jakaś blokada fizyczna, to wtedy samoczynnie się urwie" - wyjaśnił w wywiadzie.

Na razie nie planuję jakiegoś spektakularnego odchodzenia na emeryturę, nawet na złość tym, którzy by chcieli, żebym już zniknął

Wojciech Mann o audycjach syna

W tym samym wywiadzie Wojciech Mann zdradził, czy zdarza mu się uczyć syna prowadzenia audycji i wtrącać się w jego pracę. Marcin Mann to dziecko z jego trzeciego małżeństwa. Jego matką jest Ewa Bańska. Syn Wojciecha Manna poszedł w ślady ojca i również ma na swoim koncie autorskie audycje na antenie radia "Nowy Świat".

Słucham i nie mogę się oduczyć takiego belferstwa, bo jak go przyłapię na jakimś błędzie, czy niedoróbce to mu to wytykam. On się trochę złości, bo jak każdy chciałby być bezbłędny, ale to mu pomaga i wyciąga z tego wnioski, więc słucham z przyjemnością, jak się rozwija

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: fakt.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości