Andrzej Piaseczny apeluje o pomoc Ukrainie. Dodał nagranie w hełmie

Andrzej Piaseczny apeluje o pomoc Ukrainie
Andrzej Piaseczny apeluje o pomoc Ukrainie
Źródło: JAROSŁAW ANTONIAK/MWMEDIA
Andrzej Piaseczny od początku wybuchu wojny w Ukrainie apeluje o pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Tym razem zaskoczył internautów, publikując na Instagramie fragment nagrania w hełmie i kamizelce kuloodpornej.

Andrzej Piaseczny od początku konfliktu w Ukrainie zabierał głos w mediach społecznościowych i wyrażał swoje zdanie na forum. Przypomnijmy, że 24 lutego wojska rosyjskie wkroczyły na teren Ukrainy, bezprawnie starając się zająć terytorium swoich sąsiadów.

Andrzej Piaseczny pomaga Ukraińcom

Miliony ludzi emigrowało z kraju, a do Polski przybyło prawie 3 mln uchodźców. Polacy od początku wojny w Ukrainie pomagają, organizując zbiórki pieniędzy, żywności, a także oferując Ukraińcom noclegi. Do grona osób pomagających dołączyły również polskie gwiazdy. Wśród nich znalazł się także Andrzej Piaseczny.

Artysta opublikował ostatnio na Instagramie krótkie nagranie, na którym wystąpił w hełmie i kamizelce kuloodpornej na tle kolorów flagi ukraińskiej.

"Może jak na człowieka, który jest przeciw wszystkim formom przemocy, wyglądam nieco dziwnie, ale to jest sprzęt, który ratuje życie. Sprzęt, którego brakuje, który jest potrzebny tam, gdzie się biją — jak sądzę — i za naszą wolność. Panie, panowie. Drodzy, rodacy. Kiedykolwiek nasza ojczyzna była w niebezpieczeństwie, niezależnie od tego, czy sto lat temu w związku z wojną polsko-bolszewicką, czy później w 1939, ludzie pomagali i zrzucali się, aby bronić się i walczyć. Dzisiaj mówimy o obronie. Zrzućmy się na sprzęt, który ratuje życie. Pomóżmy, to jest nasza sprawa" - powiedział w nagraniu.

TZDERESZOWSKA_DZIECI
Anna Dereszowska - jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Muzyk zaapelował o pomoc na Instagramie

Do nagrania Andrzej Piaseczny dodał opis:

"Póki tam przelewana jest krew — nie przestajemy pomagać. Choćby w innych miejscach, na innych profilach, wśród innych ludzi życie kwitło kolorowo tak, jakby nic się nie zmieniło... my z Wami" - dodał muzyk.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Niektórzy z nich myśleli, że Andrzej Piaseczny wyjechał do Ukrainy, jednak muzyk cały czas jest w Polsce, a wojenny sprzęt ochraniający założył tylko do nagrania.

"Piękny apel", "Ma pan dużo racji", "Trzeba pomagać, warto o tym pamiętać", "Jest pan wielki", "I to jest konkretna pomoc", "Tak trzymać panie Andrzeju", "Niech się pan nie przejmuje hejterskimi komentarzami", "Ja już przelałam" - pisali.

Mamy nadzieję, że zbiórka powiedzie się. Jeśli chcecie ich wesprzeć, możecie wejść w ten link.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: JAROSŁAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości