Olena Zełenska w najnowszym wywiadzie o swoich dzieciach i rozłące z mężem. Poruszające wyznanie

Ołena Zełenska o wojnie w Ukrainie i rozłące z mężem
Ołena Zełenska o wojnie w Ukrainie i rozłące z mężem
Źródło: Getty Images
Olena Zełenska znalazła się na okładce brytyjskiej gazety "The Guardian". Pierwsza dama Ukrainy opowiedziała o trwającej wojnie i o swoich dzielnych dzieciach. Poruszyła również temat rozłąki ze swoim mężem - prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Jego ukochana ma nadzieję, że znów będzie mogła zobaczyć swojego męża.

Olena Zełenska jest żoną prezydenta Ukrainy od 2003 roku. Para poznała się w tej samej szkole, jednak zaiskrzyło między nimi dopiero na studiach. Doczekali się dwojga dzieci: 18-letniej Ołeksandry i 9-letniego Kiryłła. Pierwsza dama Ukrainy została zauważona i doceniona przez słynny brytyjski dziennik "The Guardian". W rozmowie z dziennikarzem gazety opowiedziała o tym, jak czuła się pierwszego dnia wojny, a także skąd czerpała siłę dla dzieci i obywateli Ukrainy?

Olena Zełenska o swoich dzieciach i mężu. Kiedy będzie mogła zobaczyć się z Wołodymyrem Zełenskim?

Olena Zełenska razem z mężem dodaje otuchy Ukraińcom i apeluje do całego świata o wsparcie i pomoc jej rodakom. Sama jest matką i w swoich działaniach kieruje się dobrem swoich dzieci. W rozmowie z dziennikarzem "The Guardian" przyznała, że musiała ukrywać przed nimi swój strach.

"Pierwszego dnia wojny z mojej twarzy nie schodził uśmiech, bo starałam się, żeby moje dzieci nie zobaczyły u mnie paniki" – wyznała.

Dzieci prezydenckiej pary stanęły na wysokości zadania i robiły wszystko to, o co prosiła je ich matka. Doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że ich kraj znalazł się w prawdziwym niebezpieczeństwie.

"Dzieci zachowały się idealnie. Zwykle trzeba im coś powtarzać milion razy, ale pierwszego dnia wojny robiły wszystko, o co je poprosiłam szybko i bez protestów. Później nastąpił długi okres oczekiwania. Oglądaliśmy wiadomości i czekaliśmy na telefon. Telewizor był włączony non stop" - dodała.

Olena Zełenska od wybuchu wojny widziała się z mężem zaledwie raz. Na razie zostaje jej nadzieja, że to się wkrótce zmieni.

"Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy się widywać częściej, ale na ten moment nie widzę takiej możliwości" – dodała.

Bartek Jędrzejak szczerze o depresji
Bartek Jędrzejak powiedział o depresji
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Żona prezydenta Ukrainy o skutkach wojny. Ukraińcy potrzebują pomocy psychologów

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Naród ukraiński cierpi. Papież Franciszek znów mówił o tym podczas spotkania z wiernymi w Watykanie: "Nie zapominajmy o udręczonym narodzie ukraińskim". Według najnowszej relacji TVN24 Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że rosyjska armia straciła około 33 600 żołnierzy na Ukrainie od początku inwazji. Wołodymyr Zełenski zapewnił, że Ukraina nadal będzie dzielnie walczyć o swoje terytorium i utrzyma dostęp do Morza Czarnego. Szczegóły TUTAJ.

Olena Zełenska podkreśliła w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika, że jej rodacy potrzebują nie tylko wyzwolenia, ale i pomocy psychologicznej, której się wstydzą bądź nie wiedzą, że mogą o nią prosić.

"Ukraińcy nie są przyzwyczajeni do szukania pomocy u psychologów. Mamy tendencję do ignorowania depresji lub lęku. Ale teraz wszyscy musimy ponownie przemyśleć te stereotypy. I potrzeba wielkiej kampanii informacyjnej, aby udowodnić ludziom, że to nie ich wina, że ​​potrzebują teraz pomocy psychologicznej. Jest to potrzebne i jest miejsce, do którego można się zwrócić" - zasugerowała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości