Żona George'a Clooneya pomoże w osądzeniu rosyjskich zbrodni w Ukrainie

Amal Clooney pomoże osądzić rosyjskie zbrodnie
Amal Clooney pomoże osądzić rosyjskie zbrodnie
Źródło: WireImage
Amal Clooney, żona George'a Clooneya dołączyła do specjalnej grupy zadaniowej, której celem będzie pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności za zbrodnie popełnione w Ukrainie. Prawniczka zawalczy o to, aby Ukraińcy otrzymali odszkodowania za nadużycia.

Żony hollywoodzkich gwiazd nie są tylko towarzyszkami swoich mężów na czerwonym dywanie. Partnerka George’a Clooneya zachwyca swoją urodą, ale ma coś więcej do pokazania niż piękny uśmiech na tzw. ściankach. Amal Clooney odnosi sukcesy jako prawniczka. Ukochana aktora specjalizuje się w dziedzinie obrony praw człowieka.

Żona George’a Clooneya walczy o prawa Ukraińców. Osądzi rosyjskich zbrodniarzy

Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy poinformowało o powołaniu prawniczej grupy zadaniowej, która ma pomóc w osądzeniu rosyjskich zbrodniarzy. Eksperci będą wykonywać swoją pracę pro publico bono. Amal Clooney cieszy się, że dołączy do zespołu. W swojej prawniczej karierze reprezentowała już byłą premier Ukrainy Julię Tymoszenko.

"Jestem zaszczycona, że zostałam poproszona przez rząd Ukrainy o udział w ich grupie zadaniowej. Sprawcy muszą być pociągnięci do odpowiedzialności, Ukraińcy na to zasługują. I na to również, by uzyskali odszkodowania za straszliwe nadużycia, których doświadczają. Mam zaszczyt współpracować z wybitną grupą prawników i ekspertów, aby zagwarantować, że nikt nie stoi ponad prawem, a osoby, które przeżyły, doczekają się sprawiedliwości w sądzie" - powiedziała żona George’a Clooney’a.

TZPAZURA_DZIECI
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

George Clooney i jego żona walczą o prawa człowieka

Amal Clooney urodziła się w Libanie. Po uzyskaniu wykształcenia, praktykowała w sądach międzynarodowych w Hadze, m.in. w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości oraz Międzynarodowym Trybunale Karnym. W 2014 roku poślubiła George'a Clooney'a. Ślub pary odbył się w Wenecji. Trzy lata później małżeństwo powitało na świecie bliźnięta: syna Alexandra i córkę Ellę.

Aktor i prawniczka są założycielami Foundation for Justice (Fundacja dla Sprawiedliwości). George Clooney i jego żona chcieli wykorzystać swoją rozpoznawalność w walce o prawa kobiet, dzieci, mniejszości seksualnych i religijnych oraz w działaniach na rzecz obrońców wolnej prasy.

Małżeństwo doskonale łączy życie prywatne z zawodowym. Nie unika branżowych imprez, ale chroni też swoją prywatność. George Clooney w jednym z wywiadów opowiedział o tym, jak oświadczył się ukochanej.

"Upadłem na kolana i zrobiłem wszystko to, co powinienem zrobić. W tle leciała piosenka 'Why shouldn't I' Franka Sinatry. A ona po prostu wpatrywała się w pierścionek, powtarzając: o mój Boże. Minęło ze 20 minut, zanim powiedziała 'tak', ponieważ była w szoku" - wspominał aktor.

Aktor szczerze przyznał, że nie marzył o zostaniu rodzicem. Jego podejście zmieniło się, gdy bliźnięta pojawiły się na świecie.

"Nie zakładaliśmy, że będziemy rodzicami. Nie sądziłem, że ojcostwo mnie uszczęśliwi. A potem, po ślubie, po prostu poczuliśmy, że obojgu nam się poszczęściło i powinniśmy dzielić się tym wszelkim szczęściem z kimś jeszcze. Wydawałoby się egocentryczne, gdyby należało tylko do nas" — opowiadał George.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ: Razem z Ukrainą. Pomoc. Informacje. Porady

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości