Wzruszające słowa księcia Harry'ego o królowej Elżbiecie II. Trudno powstrzymać łzy

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Meghan Markle, książę Harry

W sobotę książę Harry wraz z Meghan Markle oraz księciem Harrym i Kate Middleton spotkali się z Brytyjczykami przed zamkiem w Windsorze. Wizytą upamiętnili śmierć zmarłej królowej Elżbiety II. Padły wzruszające słowa z ust wnuka monarchini.

Książę Harry, Meghan Markle, książę William i Kate Middleton sobotnie popołudnie spędzili przed zamkiem w Windsorze, gdzie spotkali się z Brytyjczykami w hołdzie zmarłej królowej Elżbiety II. "Wspaniała czwórka" rozmawiała z fanami monarchini, nie zabrakło uścisków i czułych gestów. Meghan Markle przytuliła 14-letnią Polkę, a książę Harry uciął pogawędkę z zebranym tłumem, w czasie której wspomniał zmarłą babcię.

Książę Harry o królowej Elżbiecie II. Wiadomo, co powiedział

Książę Harry podczas rozmowy z jedną z poddanych wspomniał babcię w wyjątkowo wzruszających słowach. Jak donosi "The Sun", zdaniem wnuka królowej Elżbiety II, zamek w Windsorze nigdy nie będzie taki sam.

"Teraz, bez niej, będzie tu tak pusto. Wcześniej cały czas czuło się tam jej obecność. W którymkolwiek pokoju by przebywała, czuło się ją wszędzie" - zdradza źródło serwisu.

Książę Harry żegna królową Elżbietę II

W poniedziałek tuż przed południem książę Harry wydał długo wyczekiwane oświadczenie, w którym pożegnał swoją ukochaną babcię - królową Elżbietę II. Słowa chwytają za serce.

"Celebrując życie mojej babci, Jej Wysokości Królowej, i opłakując jej odejście, wszystkim nam zostało przypomniane, dla jak wielu była kompasem, wyznaczającym kierunek poświęcenia i służby. Była podziwiana na całym świecie. Jej niezachwiane gracja i godność są teraz jej wieczną spuścizną. Wspomnijmy teraz słowa, które sama powiedziała po śmierci jej męża, księcia Filipa, słowa, które mogą ukoić teraz nasz ból: 'Życie, oczywiście, składa się z ostatnich pożegnań, ale też i z pierwszych spotkań'" - zaczął.

W dalszej części książę Harry wyraził wdzięczność za wszystkie wspólnie spędzone chwile i oddał cześć swojemu ojcu, który sprawdza się w nowej roli - króla Karola III.

"Babciu, choć to ostatnie pożegnanie smuci nas wielce, na zawsze będę wdzięczny za wszystkie nasze pierwsze spotkania. Od moich najwcześniejszych wspomnień z dzieciństwa, po spotkaniu Ciebie pierwszy raz w roli mojego naczelnego dowódcy, po pierwszy raz, kiedy spotkałaś moją ukochaną żonę i utuliłaś swoje prawnuki. Cenię te chwile, które spędziłem z Tobą i tak wiele innych cennych momentów pomiędzy nimi. Już za Tobą tęsknimy. Razem z nami cały świat. Jeśli już mówimy o pierwszych spotkaniach, teraz oddamy cześć mojemu ojcu w jego nowej roli jako król Karol III. Babciu, dziękuję za Twe rady. Dziękuję za Twój zaraźliwy uśmiech. Też się teraz uśmiechamy, wiedząc, że dołączyłaś do dziadka i oboje spoczywacie w pokoju".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson Collection/GettyImages

Pozostałe wiadomości