Zespół Perfect pogrążony w żałobie. Nie żyje współtwórca najważniejszych płyt

Nie żyje muzyk współpracujący z grupą Perfect
Nie żyje muzyk współpracujący z grupą Perfect
Źródło: Moment RF
Zespół Perfect przekazał smutną informację. Nie żyje Rafał Paczkowski, członek grupy odpowiedzialny za realizację dźwięku. Współpracował przy produkcji dwóch najważniejszych płyt w całej dyskografii zespołu.

Zespół Perfect pogrążony w żałobie. Odeszła jedna z najważniejszych postaci, zaangażowanych w powstanie kultowego dorobku grupy. Rafał Paczkowski miał wybitne wyczucie muzyki, czego dowodem jest długa lista utworów i filmów, które realizował dźwiękowo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

"Letnie Brzmienia"
"Letnie Brzmienia"

Nie żyje realizator zespołu Perfect

Zespół Perfect zamieścił w mediach społecznościowych przykrą informację. Nie żyje Rafał Paczkowski, realizator dźwięku, z którym przy współpracy powstały dwie ważnej dla historii zespołu płyty.

"Z przykrością informujemy, że 9 września 2023 roku zmarł Rafał Paczkowski, muzyk i kompozytor, m.in. realizator dźwięku albumów Perfect-u "Jestem" i "Geny" - napisali członkowie grupy.

Kompozytor i realizator miał 61 lat. Na razie nie podano przyczyny jego śmierci.

Kim był Rafał Paczkowski?

Współpraca z zespołem Perfect to nie jedyna zasługa, dzięki której Rafał Paczkowski zapisał się w historii polskiej muzyki. Na koncie miał też realizacje dźwiękowe w wielu ważnych filmach, w tym m.in. w "Trzech kolorach" Krzysztofa Kieślowskiego i "Tajemniczym ogrodzie" Agnieszki Holland. Do pożegnań dołączyła się też Polska Agencja Radiowa.

"Z bólem w sercu żegnamy Przyjaciela. Odszedł genialny reżyser dźwięku, muzyk, kompozytor, aranżer - Rafał Paczkowski. Współpracował z nami przy realizacji wielu, wielu projektów płytowych. Realizator dźwięku albumów polskich i zagranicznych wykonawców" - brzmi wpis w mediach społecznościowych.

Koledzy po fachu wymieniają najważniejsze utwory, które bez wyjątkowego talentu Rafała Paczkowskiego, nie byłyby tym samym.

"Do najbardziej znanych pozycji, które realizował należą: 'Tak! Tak!' i 'Obywatel G.C.' Grzegorza Ciechowskiego, 'Biała armia' Bajmu, 'Dotyk' Edyty Górniak, 'Love' Edyty Bartosiewicz, 'Tacy sami', 'Zawsze tam, gdzie ty', 'Na na' Lady Pank i 'Ping pong' Kory. Żegnaj Rafale, Twoja muzyka, praca i przyjaźń na zawsze pozostaną z nami" - czytamy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości