Maciej Miecznikowski zmaga się z poważną chorobą. Wyjawił, jak radzi sobie na scenie

Autor:
Norbert
Żyła
Maciej Miecznikowski

Maciej Miecznikowski udzielił poruszającego wywiadu, w trakcie którego wyznał, że zmaga się z poważną chorobą. Muzyk ma problemy ze słuchem. Przy okazji wyznał, jak wspomniane odbijają się na jego życiu codziennym oraz pracy na scenie.

Maciej Miecznikowski zdobył szerokie uznanie jako członek zespołu Leszcze, do którego dołączył w 2000 roku. Wtedy jego kariera nabrała niesamowitej dynamiki, a popularne piosenki, takie jak "Ta dziewczyna" czy "Kombinuj dziewczyno", śpiewała cała Polska. Problemy zdrowotne sprawiły, że o muzyku zaczęło być w mediach znacznie ciszej.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Joanna Krupa szczerze o problemach w życiu. Chodzi na terapię
Joanna Krupa szczerze o problemach w życiu. Chodzi na terapię

Maciej Miecznikowski mierzy się z poważną chorobą

Maciej Miecznikowski od lat mierzy się z problemami ze słuchem. Gwiazdor w jednym z wywiadów udzielonym kilka miesięcy temu wyznał, że nie słyszy na prawe ucho. Teraz w rozmowie z serwisem plejada.pl zdradził, że walczy z poważną chorobą. W trakcie udzielonej rozmowy opowiedział, jak otoskleroza wpływa na jego występy na scenie.

"Ciągle występuję, więc nie jest tak źle, bo ten słuch jest niezbędny w moim zawodzie rzeczywiście. Jestem pod dobrą opieką prof. Skarżyńskiego i Instytutu Słuchu. Także jestem w najlepszych rękach. Jeszcze chcę podkreślić, że my w Polsce naprawdę mamy wysoki poziom, jeśli chodzi o leczenie słuchu. Gdyby ktoś z państwa miał coś takiego, podejrzewał, że coś jest nie tak, to można się zgłaszać — naprawdę można wiele zrobić. Uczą się u nas całe zastępy lekarzy z zagranicy" - wyjawił.

Przy okazji Maciej Miecznikowski wyznał, że choroba znacznie bardziej wpływa na jego życie prywatne. Gwiazdor opowiedział, że czasem ma problem z usłyszeniem tego, co ludzie chcą mu przekazać.

"Słuch muzyczny to jest jednak coś zupełnie innego. To jest taki słuch wewnętrzny, który jest troszkę inaczej skorelowany z resztą ciała, ale gorsze są rozmowy. Jest taki rodzaj głosu u niektórych ludzi, że ja muszę się naprawdę wsłuchiwać, szczególnie kobiety to taki tembr głosu, że tak muszę naprawdę się wysilić — co dana osoba chce powiedzieć" - powiedział.

Maciej Miecznikowski nie słyszy na prawe ucho

Kilka miesięcy temu Maciej Miecznikowski w wywiadzie ujawnił, że z powodu choroby niemal całkowicie stracił słuch w jednym uchu. Opowiedział również, że przygotowuje się na konieczność kolejnych operacji w najbliższej przyszłości. Wówczas lekarzom jeszcze nie udało się zidentyfikować przyczyny jego problemów.

"Na prawe ucho już prawie nie słyszę. Miałem już sześć operacji i pewnie konieczne będą kolejne. [...] Kosteczki w moich uszach się zrastają. Trzeba je więc rozwiercać, a po każdej takiej ingerencji słuch coraz bardziej się przytępia. To samo miał Beethoven, przynajmniej to mnie z nim łączy. (śmiech) Medycyna do dziś nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. Jeśli ktoś znajdzie odpowiedź na to pytanie, pewnie otrzyma Nagrodę Nobla" - zdradził w wywiadzie dla serwisu plejada.pl. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości