Żona Adama Konkola wyznała, jak zareagowała na chorobę męża. "Nie umiałam się uspokoić"

Adam Konkol z żoną Angeliną
Adam Konkol z żoną Angeliną
Źródło: MWMEDIA
Adam Konkol kilka dni temu poinformował, że choruje na złośliwy nowotwór płuc. Założyciel zespołu Łzy we wpisie wyznał, że wierzy w to, że pokona chorobę i zagra jeszcze wiele koncertów. W najnowszym wywiadzie żona gitarzysty powiedziała, jak zareagowała na wieść o chorobie ukochanego.

Adam Konkol jest znanym gitarzystą, perkusistą, a także kompozytorem, jednak największą popularność przyniósł mu zespół Łzy, którego był założycielem. Legendarna już grupa powstała w 1996 r. i wraz z Anią Wyszkoni, która była wokalistką, wylansowali wiele znanych przebojów jak "Agnieszka", "Narcyz", "Oczy szeroko zamknięte", "Jestem, jaka jestem" czy "Gdybyś był".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

CZTSESJA_GARDIAS_CHOROBA
Dorota Gardias o chorobie nowotworowej
W 2021 roku Dorota Gardias otrzymała szokującą diagnozę - nowotwór piersi. Prezenterka poddała się zabiegowi i pokonała chorobę. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl Dorota Gardias ujawnia, czy wciąż towarzyszy jej strach.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Adam Konkol z zespołu Łzy choruje na nowotwór płuc

O Adamie Konkolu w ostatnich latach było dość głośno za sprawą problemów związanych z zespołem. Od 2009 r. Ania Wyszkoni rozpoczęła solową karierę, a z grupy odeszła oficjalnie w 2010 r. Sara Chmiel została nową wokalistką, jednak po 11 latach doszło do rozłamu. Adam Konkol postanowił stworzyć nową grupę pod tą samą nazwą, a druga z muzykami i Sarą Chmiel również koncertowała, co prowadziło i prowadzi do wielu nieporozumień.

Teraz Adam Konkol ma poważne problemy zdrowotne. Kilka dni temu we wpisie na Facebooku muzyk wyznał, że choruje na złośliwy nowotwór płuc.

"W sumie nie wiem, od czego zacząć. Jestem bardzo szczęśliwy, a fizycznie jestem u szczytu formy. Jestem spełniony i wolny. Niektórzy już wiedzą, a inni dowiedzą się z tego posta. Mam złośliwego raka płuc, wiem, dziwne, nie palę i nie paliłem papierosów, ale czasem tak się podobno zdarza" — napisał.

Dalej zaznaczył, że nie traci wiary i wie, że uda mu się pokonać chorobę.

"Jestem po kilku konsultacjach i 'normalnie', gdybym nie miał wady serca, po prostu wycięliby mi kawałek płuca i być może byłoby po sprawie, ale nie można. Nie można też chemioterapii, która by mnie po prostu zabiła, za to można strzelać w niego promieniami i taki jest plan. Normalne pytanie to "ile mi zostało?", na moje oko około 58 lat, bo mój plan, by żyć co najmniej 106 lat, się nie zmienił" - wyznał na Facebooku.

Żona Adama Konkola o reakcji na chorobę męża

W rozmowie z Plejadą Angelina Konkol powiedziała, że nie spodziewała się, że stan jej męża jest aż tak poważny. Kiedy diagnoza została potwierdzona, ukochana muzyka powiedziała, że nie mogła dojść do siebie.

"Wtedy nie wiedzieliśmy, że to jest nowotwór, więc cały czas miałam nadzieję, że jest to stan zapalny po przebytym zapaleniu płuc i grypie. Mówiłam sobie, że to jest tylko guzek, a przecież każdy z nas ma jakieś guzki w organizmie. Wcześniej zaplanowaliśmy sobie urlop. Akurat na dzień przed wylotem mieliśmy wizytę u onkologa. Lekarz przekazał nam diagnozę, a mi łzy napływały do oczu. Nie umiałam się uspokoić. Dopiero wtedy zrozumiałam powagę sytuacji" - wyznała.

Angelina Konkol wyznała, że mimo strasznych wieści to mąż ją wspiera w tej trudnej sytuacji.

"Miałam czas poukładać sobie wszystko w głowie. Jakoś oswoić się z tą diagnozą, z tym 'wyrokiem'. Prowadzę kliniki medycyny estetycznej — nie wiem, jakbym w tym czasie miała pracować, ponieważ płacząc, ciężko jest być z pacjentem, wykonywać zabiegi. Wiadomo, że te wakacje już nie były odpoczynkiem jak wcześniej, ale dajemy radę. To ja powinnam wspierać męża, a to on bardzo dobrze znosi tę sytuację i dodaje mi otuchy" - dodała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości