Edyta Górniak i Dariusz Kordek. Historia miłości z musicalowej sceny

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Edyta Górniak i Dariusz Kordek - historia miłości z musicalu "Metro" teatru Buffo

Poznali się podczas prac nad spektaklem "Metro". Dwoje młodych, uzdolnionych ludzi, magia kulis i ogrom czasu spędzonego razem. Choć związek nie przetrwał długo, Edyta Górniak i Dariusz Kordek nadal na siebie wpadają.

Oboje należą do jednych z najbardziej utalentowanych polskich artystów. Takich ludzi ujawniał spektakl "Metro". Tu kariery zaczynały takie sławy jak Katarzyna Groniec, Robert Janowski, Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Michał Milowicz, a nawet Doda. Spektakl okazał się jednak być nie tylko kuźnią talentów, ale i... miłości. Jedni z odtwórców głównych ról, Edyta Górniak i Dariusz Kordek, partnerami byli nie tylko na scenie.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem wideo.

Aktorzy "Pokusy" o swoich rolach. Helena Englert, Piotr Stramowski, Klaudia El Dursi
Aktorzy "Pokusy" o swoich rolach. Helena Englert, Piotr Stramowski, Klaudia El Dursi Źródło: "Co Za Tydzień"

Edyta Górniak i Dariusz Kordek poznali się na próbach do musicalu "Metro"

Kto "Metro" widział, ten wie, jaką chemię między głównymi bohaterami ujęto w scenariuszu. Doświadczony życiem, choć nadal młody, włóczęga z wyboru i nastolatka, która dopiero co wyrwała się z domu do wielkiego świata. Oboje trafiają do komuny, która sprzysięga się przeciwko chciwemu dyrektorowi teatru. On uczy ją, że życie nie jest bajką, a ona próbuje przywrócić jego wiarę w siebie.

Trudno się więc dziwić, że młodzi aktorzy tak na siebie zadziałali. Gdy wyszło na jaw, że para jest ze sobą również za kulisami, fani byli zachwyceni. Był to rok 1993. Choć Edycie Górniak i Dariuszowi Kordkowi jednoznacznie pisano wspólną przyszłość, ci na tym polu publikę zawiedli. Byli ze sobą zaledwie rok.

Edyta Górniak i Dariusz Kordek - spotkanie po latach

Po pierwszych zapewnieniach, że zostaną przyjaciółmi, Dariusz Kordek w jednym z wywiadów zwierzył się, że był z Edytą Górniak aż za długo. Ta natomiast miała wyrazić głęboką urazę względem jego komentarzy.

Przepowiednie o wspólnej przyszłości miały się jednak spełnić, przynajmniej w jakimś stopniu. Artyści wpadli na siebie na planie programu "Jak oni śpiewają". Edyta Górniak pełniła funkcję jurorki, Dariusz Kordek przyszedł do programu jako uczestnik. Piosenkarka nie szczędziła byłemu partnerowi słów krytyki, on to przyjął je z godnością, choć potem komentował: "to część mojego prywatnego życia, które trochę nieszczęśliwie mieszało się wówczas z zawodowym. Spotkaliśmy się niedawno w "Jak Oni śpiewają". Pisało się, że wyżywała się na mnie jako jurorka, ale ja tego nie odebrałem w ten sposób. Edyta po prostu idealnie wpasowała się w konwencję programu i może nie do końca wiedziała, jak do mnie podejść. Nie mam do niej żalu za lekkomyślne i chybione komentarze. Całkowicie ją rozgrzeszam" - mówił "Super Expresowi".

O sławnym związku nigdy do końca nie ucichło. Co jakiś czas młodzieńcze zauroczenie wspominają sami partnerzy, i to z nutką rozrzewnienia. Edyta Górniak wielokrotnie mówiła mediom, że związek z Dariuszem Kordkiem był jedynym, który nie pozostawił jej w zupełnej rozsypce. Aktor podziela jej zdanie: "To był szalony czas musicalu "Metro", kuźni talentów i charakterów. Szczęśliwie brałem w tym udział, przeszedłem twardą szkołę musicalu. Fajnie, że to wszystko się wydarzyło. Mam dobre wspomnienia z tego czasu".

Oboje są jednak pewni, że do siebie nie wrócą. Edyta Górniak nadal leczy się z nieudanych związków, a uczucia lokuje w synu. Dariusz Kordek pozostaje natomiast w szczęśliwym związku z modelką Elizą Jędrzejewską, z którą na świat sprowadził dwójkę dzieci.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Martyna Mikołajczyk

Pozostałe wiadomości