Wyciekła lista gości na koronację Karola III. Co z księciem Harry'm i Meghan?

Czy Karol III pozwoli być Harremu i Meghan na koronacji?
Czy Karol III pozwoli być Harremu i Meghan na koronacji?
Źródło: Getty Images
Zbliża się termin koronacji Karola III na króla Wielkiej Brytanii. W związku z tym pojawiają się pytania, czy książę Harry i Meghan Markle pojawią się na uroczystości. Zagraniczne media donoszą, że dotarły do listy zaproszonych gości. Czy są na niej Sussexowie?

Książę Harry i Meghan Markle na początku 2020 roku zrezygnowali z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i przeprowadzili się do USA. Od tamtego czasu nieustannie wzbudzają kontrowersje swoimi wywiadami w mediach. Głośno jest również na temat niedawno wydanej autobiograficznej książki Harry'ego, w której ex-royals nie szczędzi gorzkich słów na temat rodziny królewskiej i zasad panujących w Pałacu Buckingham.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

czt_29
Premiera opery "Moc przeznaczenia" Giuseppe Verdiego w reżyserii Mariusza Trelińskiego
Źródło: "Co za Tydzień"

Wyciekła lista gości koronacji Karola III

Nieuchronnie zbliża się termin koronacji Karola III na króla Wielkiej Brytanii. Wspomniana uroczystość ma nastąpić już 6 maja. W związku z tym nie milką pytania o to, czy książę Harry i Meghan Markle zostaną zaproszeni na wspomniane wydarzenie.

Brytyjska prasa prześciga się w publikowaniu informacji na temat tego, którzy goście dostąpią zaszczytu uczestniczenia we wzniosłej uroczystości, która ma się odbyć w Opactwie Westminsterskim w Londynie.

Według najnowszych wieści międzynarodowych mediów na liście gości, która przeciekła do mediów nie znajdują się Sussexowie. Jednak podobno sprawa ich obecności podczas koronacji Karola III nie jest jeszcze do końca przesądzona.

Mówi się, że Karol III wciąż nie podjął decyzji co do obecności Sussexów podczas uroczystości koronacji
Mówi się, że Karol III wciąż nie podjął decyzji co do obecności Sussexów podczas uroczystości koronacji
Źródło: Getty Images

Czy książkę Harry i Meghan Markle mają szansę otrzymać zaproszenie na koronację Karola III?

Według doniesień mediów Karol III nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie obecności księcia Harry'ego i Meghan Markle podczas jego koronacji. Wielu doradców ma zachęcać króla, aby odciął się od ex-royalsów, jednak on sam wciąż powtarza, że najpierw jest ojcem, a dopiero potem monarchą. W związku z tym wciąż rozważa wyciągnięcie dłoni w stronę małżeństwa.

Nadal nie milką echa po wydaniu przez księcia Harry'ego autobiograficznej książki "Spare", a media wciąż cytują jej kolejne głośne fragmenty. W sprawie wypowiedziała się między innymi królewska ekspertka, Danieli Elser, która stwierdziła, że obecność pary na koronacji mogłaby odwrócić uwagę od nowego króla i jego żony.

"Zasadniczo, pokazanie Sussexów w strojach couture najprawdopodobniej odwróciłoby uwagę poddanych i mediów od samego króla" - napisała w felietonie dla "NZ Herald" i przypomniała, że w ostatnim wywiadzie książę Harry zapewnił, że chciałby odzyskać ojca.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości