Donald Trump w żałobie. Ciało bliskiej mu osoby znaleziono w mieszkaniu

Donald Trump z siostrą
Donald Trump z siostrą
Źródło: Getty Images
W wieku 86 lat zmarła Maryanne Trump Barry, starsza siostra byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Informację potwierdził "The New York Times", donosząc o tragicznym zdarzeniu.

Maryanne Trump Barry była znana nie tylko z pokrewieństwa z byłym prezydentem USA, ale również z imponującej kariery jako sędzia Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych. Pełniła tę funkcję do 2019 roku. Donald Trump jest obecnie głównym kandydatem Partii Republikańskiej w wyścigu o nominację na prezydenta, mimo że w czterech sprawach postawiono mu dziesiątki zarzutów karnych, a w ciągu ostatnich kilku lat poniósł wiele strat osobistych.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2022 roku

Maryanne Trump Barry nie żyje

Maryanne Trump Barry była postacią kontrowersyjną, a jej opinie na temat różnych kwestii zawsze przyciągały uwagę mediów. Zgodnie z doniesieniami ABC News, ciało sędzi zostało znalezione w jej mieszkaniu przy Piątej Alei na Upper East Side na Manhattanie o godzinie 4 rano w poniedziałek 13.11.2023 r. Źródła donoszą, że nie stwierdzono żadnych oznak urazów ani ingerencji osób trzecich. Rzecznik Donalda Trumpa nie odpowiedział na prośbę amerykańskich mediów o komentarz.

To nie jedyna starta, jakiej doświadczył ostatnio Donald Trump. W 2020 roku zmarł jego młodszy brat Robert, a prezydent odprawił za niego nabożeństwo pogrzebowe w Białym Domu. W zeszłym roku zmarła jego pierwsza żona Ivana Trump. Kolejny brat, Fred Jr., zmarł w 1981 roku w wieku 43 lat. Sędzia Barry był najstarszym z rodzeństwa Trumpów.

Maryanne Trump Barry nie żyje
Maryanne Trump Barry nie żyje
Źródło: Getty Images

Maryanne Trump Barry - kim była?

Maryanne Trump Barry była prominentną postacią w amerykańskiej polityce, znaną z długoletniej kariery jako sędzia. Urodziła się w 1937 roku. Karierę rozpoczęła jako sędzia federalna w New Jersey, a zdobycie tego stanowiska przypisuje się jej współpracy z pomocnikiem Donalda Trumpa, prawnikiem Royem M. Cohnem, w czasach prezydenta Ronalda Reagana w latach 80. Była jedną z pierwszych kobiet, która została mianowana na to stanowisko.

W 1993 roku prezydent Bill Clinton przeniósł Maryanne Trump Barry do Sądu Apelacyjnego Trzeciego Okręgu. Jej kariera zakończyła się w 2019 roku, kiedy zdecydowała się przejść na emeryturę. Odejście wiązało się z dochodzeniem sądowym, które wynikało z kontrowersji dotyczących praktyk podatkowych rodziny Trumpów, w które była uwikłana. Dochodzenie "The New York Times" ujawniło, że sędzia nie tylko odniosła korzyści finansowe, ale miała także wpływ na działania podejmowane przez rodzinę.

Sędzia Barry była wdową po Johnie J. Barrym, weteranie i prawniku apelacyjnym z New Jersey. Jej życie zawodowe i prywatne było ściśle związane z rodziną Trumpów, co stało się źródłem kontrowersji.

Ostatni rok prezydentury Donalda Trumpa przyniósł rozłam w relacjach między Maryanne Trump Barry a jej bratem. Siostrzenica Mary L. Trump, autorka wspomnień o rodzinie, opublikowała nagrania, na których sędzia Barry ostro wypowiadała się na temat prezydenta. Nagrania audio, które wyszły na jaw, ukazały jej krytyczne stanowisko wobec brata. Sędzia Barry w jednym z nagrań wyraziła niezadowolenie z jego działań, nazwawszy je "fałszerstwem" i "okrucieństwem".

"On nie ma żadnych zasad. [...] Donald jest okrutny. Nie można mu ufać" – powiedziała.

Te kontrowersyjne komentarze stanowiły dodatkowy element konfliktu w rodzinie Trumpów. W 2020 roku Mary Trump złożyła pozew, w którym oskarża prezydenta i jego rodzeństwo o oszukanie jej w sprawie spadku. Twierdziła, że ​​dla Trumpów "oszustwo to nie tylko biznes rodzinny – to sposób na życie". Biały Dom odpowiedział, że zarzuty mają charakter egoistyczny.

Donald Trump z siostrą
Donald Trump z siostrą
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości