Katarzyna Miernicka nie żyje. Gwiazdę popularnego serialu pożegnał Wiktor Zborowski

Nie żyje aktorka
Nie żyje aktorka
Źródło: Getty/ FB
Katarzyna Miernicka nie żyje. Aktorka zmarła w wieku zaledwie 59 lat, a przyczyny jej śmierci nie zostały jeszcze ujawnione. Widzowie znają gwiazdę między innymi z filmu i serialu "Awantura o Basię". Do kondolencji rodziny i bliskich dołączyli już kolejni znani ze świata filmu.

Media właśnie obiegła informacja o śmierci Katarzyny Miernickiej. Aktorka zmarła 4. października w wieku 59 lat. Przyczyny jej śmierci na razie pozostają tajemnicą. W trakcie swojej kariery znana była przede wszystkim jako aktorka Teatru Ateneum. Po 12 latach spędzonych w świetle reflektorów wycofała się z aktorstwa i postanowiła zostać instruktorką technik wschodnich tai-chi oraz qigong.

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Nie żyje Katarzyna Miernicka

Widzowie pamiętają Katarzynę Miernicką przede wszystkim z jej roli w serialu i filmie "Awantura o Basię". Później zyskała też popularność w jednym z najbardziej znanych codziennych polskich seriali.

"Odeszła Kasia Miernicka. Aktorka. Za wcześnie. Śpij Kasiu spokojnie" - napisał kolega po fachu, Wiktor Zborowski.

Zdjęcie z aktorką opublikował też na Facebooku Józef Mika. Pod nim pojawiło się mnóstwo komentarzy bliskich i znajomych Katarzyny Miernickiej, którzy nie mogli uwierzyć, że odeszła tak niespodziewanie.

Najradośniejsza...; Kolejna strata. Ktoś jednak tworzy teatr aniołów na górze; Oj Kasiu, troszkę się pospieszyłaś
- czytamy w komentarzach.

Kim była Katarzyna Miernicka?

Katarzyna Miernicka urodziła się 13 lutego 1964 roku w Warszawie i ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Zelwerowicza w 1987 roku. Rozpoczęła wtedy obiecującą karierę, związaną m.in. z Teatrem Ateneum (1987-1999) i Teatrem Telewizji, gdzie występowała w spektaklach takich jak: "Spadek na życzenie", "Niech żyje miłość" czy "Amadeusz". Jej dwie najważniejsze role to Helena w adaptacji książki Kornela Makuszyńskiego "Awantura o Basię" oraz pielęgniarka Anna Strzałkowska w "Klanie". Zagrała także epizodyczną rolę studentki farmacji Julii w "W Labiryncie".

Po 12 latach kariery aktorskiej zdecydowała się na odejście z powodu ogromnego stresu, który negatywnie wpłynął na jej zdrowie. Szukając metody na jego złagodzenie i odnalezienie równowagi w życiu, zainteresowała się jogą, a później odkryła tai-chi i qigong. To właśnie te techniki stały się ważnym elementem jej życia przez trzy dekady, a na swojej stronie internetowej publikowała treści związane z życiową przemianą i tymi wschodnimi technikami.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty/ FB

podziel się:

Pozostałe wiadomości