Nie żyje aktor kultowego serialu "Buffy: Postrach wampirów". Tworzył niesamowite postacie

Camden Toy
Camden Toy
Źródło: Getty Images
Nie żyje Camden Toy, znany z odgrywania potworów w serialu "Buffy: Postrach wampirów". Artysta był aktorem charakterystycznym. Zmarł w wieku 68 lat po dwuletniej walce z rakiem trzustki. Partnerka aktora wyznała, że stan zdrowia mężczyzny drastycznie pogorszył się w ostatnim czasie.

"Buffy: Postrach wampirów" to popularny amerykański serial telewizyjny bazujący na wątkach filmu fabularnego o tym samym tytule z 1992 roku. Camden Toy pojawił się w produkcji jako dżentelmen o bladej twarzy, wampir Turok-Han i demon Gnarl.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2022 roku

Nie żyje Camden Toy

Camden Toy tworzył postacie, które zapadały w pamięci. Potwory to była jego specjalność. Dzięki charakteryzacji stawał się przerażającymi stworzeniami, a umiejętnościami aktorskimi dodawał swoim bohaterom autentyczności. Aktor zmagał się z chorobą. Jego partnerka powiadomiła fanów o tym, jak cierpiał.

"Zdiagnozowano go w lutym ubiegłego roku, po miesiącach tajemniczego bólu. Z wielu powodów mieliśmy wielką nadzieję, że przynajmniej spędzimy dłuższy i bardziej owocny czas na planecie Ziemia. [...] Niestety, wygląda na to, że dotarliśmy do końca drogi leczenia" – Bethany Henderson wyznała to w poście na Facebooku 8 grudnia.

Ukochana Camdena Toya dodała, że jej partner nie upublicznił swojej diagnozy, bo miał ku temu wiele powodów. Kobieta podkreśliła, że jego stan znacznie się pogorszył w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Jak się okazało, aktor, gdy dowiedział się, że ma raka, wrócił do szkoły i uzyskał tytuł magistra w dziedzinie pisania scenariuszy. Przed śmiercią napisał dwa programy telewizyjne, film fabularny i powieść graficzną.

Zmarł Camden Toy z "Buffy: Postrach wampirów"

W mediach społecznościowych pojawiły się już wspomnienia przyjaciół zmarłego aktora. Wśród nich znalazła się opowieść Juliet Landau, która pojawiła się w serialu "Buffy: Postrach wampirów" jako Drusilla. Aktorka zapamiętała Camdena Toya jako "piękną duszę, pięknego przyjaciela i piękny talent".

"Od pierwszej chwili, gdy się poznaliśmy, wiedziałam, że jest wyjątkowy. Pod obliczem potwora, na jakiego go wymyślono, błyszczała najmilsza z dusz. Był darem w naszym życiu. Będzie nam go bardzo brakować" – wyznała.

Najbliższy przyjaciel aktora — Doug Jones, również wydał oświadczenie. Znał się z gwiazdorem 24 lata.

"Rzadko zdarza się spotkać mężczyznę tak radosnego, uśmiechniętego, inteligentnego, potrafiącego słuchać sercem i zawsze dostępnego dla każdego, kogo zna, w tym dla licznych fanów" – przekazał w oświadczeniu.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości