Nie żyje gwiazda filmu o Jamesie Bondzie. Pamela Salem zachwycała widzów na ekranie

Pamela Salem, Sean Connery i Barbara Carrera
Pamela Salem, Sean Connery i Barbara Carrera
Źródło: Getty Images
Nie żyje Pamela Salem, brytyjska aktorka filmowa i telewizyjna, którą pokochali fani Jamesa Bonda. Gwiazda wcieliła się w postać panny Moneypenny w filmie "Nigdy nie mów nigdy", gdzie w postać agenta 007 wcielał się Sean Connery. Pamela Salem pojawiła się też w kilku amerykańskich serialach, m.in. w "Ostrym dyżurze" u boku Georga Clonney'a.

Pamela Salem zmarła 21 lutego 2024 roku w wieku 80 lat. Informację o jej śmierci przekazało studio produkcyjne Big Finish. "Jesteśmy zdruzgotani tym, że musimy potwierdzić śmierć naszej serdecznej przyjaciółki i współpracowniczki, Pameli Salem" - czytamy w oświadczeniu.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2022 roku

Nie żyje Pamela Salem

Pamela Salem przyszła na świat w 1944 r. w Indiach. Studiowała w Niemczech, a później przeniosła się do Londynu, gdzie ukończyła Central School of Drama. Wyszła za mąż za aktora Michaela O'Hagana i była z nim aż do jego śmierci w 2017 roku. Małżeństwo mieszkało na Florydzie. Kariera aktorki obejmowała występy teatralne oraz role w serialach telewizyjnych, w tym "Ostrym dyżurze", "The West Wing" i "Doctor Who".

O aktorce wypowiedział się też producent, David Richardson.

"Pamela była cudowną osobą i wszyscy ją kochaliśmy. [...] Kiedy pojawiała się w studiu, była uśmiechnięta od ucha do ucha i obdarowywała uściskami całą ekipę. Często przynosiła ze sobą prezenty. Była bardzo wyczulona na potrzeby innych, od zespołu produkcyjnego, przez aktorów do gości. Z radością opowiadała o swoim domu w Miami Beach i budzeniu się w cieple z szumem fal za oknem. Wiedziała wszystko o naszym życiu i naszych rodzinnych perypetiach. Mimo że dzieliły nas tysiące kilometrów, zawsze czuliśmy, że jesteśmy blisko" - przekazał w komunikacie dla mediów.

Fani Pameli Salem wspominają jej najlepsze role

Na Facebooku pojawiły się już kondolencje od fanów aktorki i mnóstwo komentarzy związanych z jej dorobkiem filmowym.

"Pamela Salem była tak wciągająca jako aktorka, że była jedną z niewielu gościnnych gwiazd w 'Doctor Who', gdzie mogła zostać stałą bywalczynią serialu... szkoda, że to się nie stało. Będzie nam brakowało jej talentu" - czytamy na Facebooku.

Karen Gledhill, aktorka znana z serialu "Doctor Who", w rozmowie z brytyjskim "The Sun" podzieliła się wspomnieniami o zmarłej koleżance.

"Już w latach 80. wzięła mnie pod swoje skrzydła. Gładko poprowadziła mnie przez onieśmielające doświadczenie. Od razu się zaprzyjaźniłyśmy i każde kolejne spotkanie sprawiało nam ogromną radość. Pracować z nią to był prawdziwy zaszczyt. Połączyła nas także miłość do psów. Pamela często je ratowała i opiekowała się nimi. Była bardzo kochana i z pewnością wszystkim będzie jej brakować" - wyznała artystka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości