Szczegóły pogrzebu Krzysztofa Jaślara. Nie będzie mszy żałobnej

Krzysztof Jaślar nie żyje
Krzysztof Jaślar nie żyje
Źródło: Getty Images/MWMEDIA
Tragiczna wiadomość o śmierci Krzysztofa Jaślara, jednego z założycieli kabaretu Tey, dotarła do nas 7 listopada za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook. Informację tę podał jego wieloletni przyjaciel i kolega sceniczny, Zenon Laskowik. Teraz artysta przekazał szczegóły dotyczące pogrzebu przyjaciela. Zaapelował o jedną rzecz.

Krzysztof Jaślar i Zenon Laskowik planowali ogólnopolską trasę z okazji 50-lecia kabaretu Tey. Musieli niestety odwołać występy w październiku z powodu pogarszającego się stanu zdrowia Krzysztofa Jaślara. Wspólnie zaczęli tę artystyczną podróż, której niestety nie udało się dokończyć. Satyryka pokonała choroba, jednak nie poznaliśmy dokładnej przyczyny zgonu artysty.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Szczegóły pogrzebu Krzysztofa Jaślara

Po dwóch dniach od smutnej wiadomości, 9 listopada, Zenon Laskowik ujawnił szczegóły związane z pożegnaniem Krzysztofa Jaślara. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 16 listopada o godzinie 13 w Dużej Sali Pożegnań Domu Pogrzebowego "Służew" przy ul. Fosa 19A w Warszawie. Następnie, zmarłego odprowadzą na Cmentarz Służewski Nowy, mieszczący się przy ul. Wałbrzyskiej.

W trudnym czasie żałoby Zenon Laskowik poprosił internautów o powstrzymanie się od komentowania decyzji dotyczących ceremonii pożegnalnej, a szczególnie braku mszy.

"Przykro, ale musimy to napisać: prosimy, żeby nie wyrażać swoich przemyśleń na temat miejsca i sposobu pochówku zmarłego. Proszę o uszanowanie woli Krzysztofa i jego rodziny" - to jego apel o szacunek wobec ostatniej woli zmarłego artysty oraz jego najbliższych.

Kim był Krzysztof Jaślar?

Krzysztof Jaślar był niezwykle utalentowanym artystą i jednym z trzech założycieli kultowego kabaretu Tey. Wspólnie z Zenonem Laskowikiem i zmarłym przed trzema laty Aleksandrem Gołębiowskim, utworzyli grupę w 1970 roku, która szybko zdobyła ogromną popularność.

Niestety, w 1974 roku Krzysztof Jaślar zdecydował się opuścić kabaret z powodu narzucenia cenzury ze strony PRL na jego autorskie skecze. Mimo tego rozstania Kabaret Tey działał przez kolejne lata w różnych składach, aż do roku 1988.

Po wielu latach przerwy, Krzysztof Jaślar i Zenon Laskowik ponownie połączyli siły na scenie. Jesienią tego roku rozpoczęli jubileuszową trasę "Kabaret Tey - 50 lat, wspomnienia i pomówienia," podczas której przypominali publiczności swoje najbardziej znane skecze i piosenki, celebrując pięć dekad istnienia kabaretu.

Niestety, radość z jubileuszowej trasy została zatarta przez tragiczną informację o pogarszającym się stanie zdrowia Krzysztofa Jaślara. Zenon Laskowik 24 października poinformował o tym fakcie, a półtora tygodnia później zmuszony był ogłosić odwołanie zaplanowanych na ten rok występów. To wydarzenie było jak grom z jasnego nieba dla fanów i wielbicieli twórczości duetu.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości