Paulina z "Kanapowczynie 2" przeżyła wstrząs. Ktoś zdradził jej swoją tajemnicę

"Kanapowczynie 2". Paulina
"Kanapowczynie 2". Paulina
Źródło: Player
W ósmym odcinku nowej serii "Kanapowczyń" uczestniczki kontynuowały przygotowania do zadania finałowego, jakim jest wejście na Etnę. Paulina ostatnio przyznała się trenerowi, że nie trzyma diety. Ten obiecał jej, że podejmie radykalne kroki, aby jej pomóc. Zorganizował spotkanie z tajemniczą postacią. Kim była?

"Kanapowczynie" trenują pod okiem Krzysztofa Ferenca. Za nimi półmetek walki z nadprogramowymi kilogramami. Aneta schudła już imponujące 11 kilogramów. Agnieszka straciła prawie 7 kg, Alicja 8,5 Kasia 9 kg, a Paulina aż 12 kg. Ta ostatnia niestety może zaprzepaścić efekty odchudzania. Wszystko przez kompulsywne podjadanie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Klaudia El Dursi o nowym sezonie "Hotelu Paradise". Jak brak powrotów wpłynął na rozgrywkę?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Kanapowczynie 2". Paulina przerwała dietę

Przed uczestniczkami wejście na Etnę, czyli najwyższy czynny wulkan w Europie. Dlatego też muszą podjąć się treningowi, który pomoże im w pokonaniu wyzwania. W najnowszym odcinku programu udały się na wycieczkę do Czech. Nie był to jednak wyjazd rekreacyjny. Na miejscu spotkały się z gościem specjalnym - Miłką Raulin - himalaistką i zdobywczynią korony ziemi, która miała dla nich specjalne zadanie.

Największy kryzys w progamie przechodzi Paulina. Uczestniczka waży najwięcej ze wszystkich kanapowczyń. Ostatnio przyznała się trenerowi, że nie trzyma diety. Wróciła do podjadania wysoko przetworzonego jedzenia.

Krzysztof Ferenc postanowił pomoc Paulinie. Umówił ją na spotkanie z Beatą, która jest jedzenioholiczką.

Jedzenioholizm to termin używany do opisania sytuacji, gdy osoba używa jedzenia jako mechanizmu radzenia sobie ze stresem, smutkiem, lękiem lub innymi negatywnymi emocjami. Jedzenioholicy mają trudności z kontrolowaniem spożywanego jedzenia, nawet jeśli wiedzą, że jest to dla nich szkodliwe. Mogą oni jeść dużo więcej, niż jest to potrzebne do zaspokojenia fizycznego głodu, co często prowadzi do nadwagi lub otyłości. Jedzenioholizm tak jak inne rodzaje uzależnień wymaga profesjonalnej pomocy.

Beata wyjaśniła uczestniczce programu, że zdrowieje z kompulsywnego jedzenia we wspólnocie anonimowych jedzenioholików.

"To jest taka dwunastokrokowa wspólnota, która powstała na bazie tych samych kroków, co mają anonimowi alkoholicy" - mówiła.

Program 12 kroków to metoda leczenia alkoholizmu, uzależnień i innych zaburzeń, która została opracowana przez Anonimowych Alkoholików (AA). Są one kierowane głównie do osób wierzących, ale osoby niewierzące także mogą adaptować do swoich potrzeb. 

Paulina zrozumiała, że jedzenie zawładnęło jej życiem i także zmaga się z tym rodzajem uzależnienia.

"Ja 20 lat jestem osobą już otyłą. Codziennie rano wstaję z postanowieniem, że dzisiaj się trzymam diety, dzisiaj nic nie podjem, a potem znowu najem się i ukrywam się przed wszystkimi, żeby nikt nie widział" - wyznała uczestniczka.

"Kanapowczynie" – drugi sezon. Uczestniczki

Pięć kobiet z różnych miast Dolnego Śląska, o różnym wieku i różnych doświadczeniach, postanowiło stanąć przed wyzwaniem utraty zbędnych kilogramów. Każda z nich pracuje w miejscu, gdzie pokusy kulinarne są na porządku dziennym, co sprawia, że proces odchudzania stanie się jeszcze cięższy.

Poznajcie uczestniczki:

Agnieszka 36 lat - właścicielka cukierni (83,6 kg, 160 cm BMI: 32.5 I stopień otyłości) kocha wszystko, co słodkie, nadal chodzi w dresach ciążowych, w ciągu 10 lat przytyła 28 kg, wraz z partnerem Wojtkiem wychowuje półroczną Łucję i 3-letniego Mikołaja.

Kasia 40 lat - restauratorka (93,1 kg, 169 cm, BMI: 32,5 I stopień otyłości) kocha pierogi, pielmieni i chaczapuri, które podaje w swojej restauracji, wszędzie jeździ autem nawet do oddalonego 50 m bankomatu, żona Miszy, mama czwórki dzieci.

Alicja 28 lat - kelnerka (105,5 kg, 174 cm, BMI: 36 II stopień otyłości) do oddalonej o 1,4 km pracy codziennie dojeżdża taksówką, wypija 6 energetyków dziennie — w tym jednego przed snem i jednego od razu po obudzeniu, kocha wszystko z żółtym serem, singielka, marzy o założeniu rodziny.

Aneta 35 lat - prowadzi sklep wielobranżowy (112,1 kg, 164 cm, BMI: 41,6, III stopień otyłości) wypije średnio 4 piwa dziennie, za świeżo wysmażonego schabowego dałaby się pokroić, do 21 roku życia ważyła 45 kg, mieszka z partnerem Piotrem i 2 ukochanymi psami.

Paulina 35 lat - sprzedawczyni w sklepie (148 kg, 166 cm, BMI: 53,7 III stopień otyłości) kocha fast foody w każdej postaci, dzieci pomagają jej zakładać buty, samodzielna mama Leny, Julii i Antoniego.

"Kanapowczynie" - sezon 2.
"Kanapowczynie" - sezon 2.
"Kanapowczynie" - sezon 2.
"Kanapowczynie" - sezon 2.
"Kanapowczynie" - sezon 2.
+2
Zobacz galerię

"Kanapowczynie" – kiedy oglądać?

Druga seria "Kanapowczyń" na antenie TTV jest emitowana od 5 marca. Nowe odcinki w każdy wtorek o godz. 22.00. Powtórki w czwartki o 23.05.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

podziel się:

Pozostałe wiadomości